Ana Sayfa / GÜNDEM / Cesim Gökçe Patnos’da STK’ları ziyaret etti.

Cesim Gökçe Patnos’da STK’ları ziyaret etti.

AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim GÖKÇE Patnos’da hafta sonu STK ları ziyaret etti. Bazı STK lar tarafından kendisine plaket takdim edildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, Patnos ilçesindeki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.
Cesim Gökçe, AK Parti Patnos İlçe Başkanı Tekin Dinç, Dedeli Belediye Başkanı Veysi Durak ve beraberindekilerle birlikte Patnos gazetecilerCemiyeti, Patnos Kızılay Şubesi, Patnos Şoförler ve Otomobilciler Odası, Patnos Esnaf Sanatkarlar Odası ve Patnos Ziraat Odası’nı ziyaret etti. Ziyaretlerde konuşan Gökçe, İslamcoğrafyasının zor bir dönemden geçtiğini ve egemen güçlerin emellerine ulaşmak için bölgesel güç ve yerel unsurlarla beraber Ortadoğu’yu ateşe verdiğini ifade etti. Bu yangının Türkiye’ye taşınmak istendiğini anlatan Gökçe, bunu boşa çıkarmak için özelde Müslümanların, genelde ise tüm insanların bir araya gelip ortak hareket etmesi gerektiğine dikkat çekti. Gökçe, Türkiye’de sıkıntılı da olsa bir diyalog zemininin olduğunu ve şu anda bunu değerlendirmek gerektiğini belirterek, Türkiye’nin Suriye’ye dönmesi durumunda bu zeminin ortadan kalkacağını vurguladı. Gökçe, “Ya hendeklere mahkum olmuş bir bölgede yaşayacağız ya da huzurlu bir ortamı oluşturup, yeni ufuklara yelken açacağız. HDP’yi izaha gerek yok. Seçim öncesi, ‘Meclis’e girsin, terör bitsin’ diye HDP’ye oy verenler, hayal kırıklığına uğradılar. Gördüler ki HDP bir siyasi parti gibi görünse dahi çalışmalarını başka yerlerden aldıkları talimatlarla yürütüyorlar. İnanıyorum ki halkımız bir daha bu tür tuzaklara düşmeyecek, çünkü bu sıkıntılı süreçte birlik olmalıyız” dedi.
STK’ların önemine de değinen Gökçe, “Gittiğimiz her yerde başkanlarımız sağ olsun bizi çok güzel karşılıyorlar. Hangi siyasi partiye oy verdiği ya da vereceği bizim için çok önemli değil. Biz çalışmalarımızı Ağrı’ya yatırım, Ağrı’yı kalkındırma odaklı yapıyoruz. Buna göre çalışmalarımızı yürütmeliyiz, politikalarımızı oda başkanlarımızdan aldığımız referanslarla şekillendirmeliyiz. Sadece biz değil tüm partiler bu sese kula vermeli” diye konuştu.
Patnos’taki STK temsilcilerine tek tek teşekkür eden Gökçe, Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay’ın da Ak Parti Genel Merkezi’ndeki işlerinden dolayı burada olmadığını söyledi. Gökçe, gerek Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, gerekse Dedeli Belediye Başkanı Veysi Durak ve İlçe Başkanı Tekin Dinç’le sürekli koordineli çalıştıklarını ve ilçe için ne gerekiyorsa yaptıklarını dile getirdi.

vekvekzor

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.