Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI İL MÜFTÜSÜNDEN ÖĞRENCİLERE KONFERANS

AĞRI İL MÜFTÜSÜNDEN ÖĞRENCİLERE KONFERANS

Doğubayazıt A Takımı Savaş Ay Lisesi Konferans Salonu’nun resmi açılışı, Ağrı İl Müftümüz İbrahim Gemici’nin katılımıyla gerçekleştirildi. İlçe Müftümüz Mehmet Turan Kancura’nın da hazır bulunduğu programda konuşan İbrahim Gemici, öğrencilere kardeşlik bilinciyle ilgili önemli bilgiler verdi.
        Bütün Müslümanların kardeş olduğunu vurulayan Gemici, “Türk olmuşuz, Kürt olmuşuz veya başka bir milletten olmuşuz hiç bir farkımız yok. Biz hepimiz Müslümanız. Müslümanlar hem bu dünyada hem de ahirette kardeştir. Ayrımız, gayrımız yok.” diye konuştu.
        Allah’ın kullarına verdiği en büyük nimetlerin iman, sağlık ve zaman olduğunun altını çizen Gemici, “Müslüman anne babamızın çocukları olarak dünyaya gelmişiz. Müslüman bir toplumda yaşıyoruz. Rabbimizin bize bahşettiği bu nimeti iyi değerlendirmeliyiz, doğru yönde kullanmalıyız. Diğer bir önemli konu sağlığımız ve zamanımız. Ellerimiz, ayaklarımız tutarken, gözlerimiz görürken zamanımızı boşa harcamamalıyız. Rabbimize her zaman şükredip teşekkür etmeliyiz.” dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İlidi Ailesinin Acı Günü

Cumaçay Eşrafından Nesim İlidi’nin Eşi, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Hasan İlidi’nin yengesi, Cumaçay bölgesi …