Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic: Bayraktar TB2 satın almak istiyoruz

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic: Bayraktar TB2 satın almak istiyoruz

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile düzenlediği basın toplantısında; Türk yapım Bayraktar SİHA'larını satın almak istiyoruz. Taleplerimizi ortaya koyacağız

ABONE OL
7 Eylül 2022 21:58
Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic: Bayraktar TB2 satın almak istiyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile düzenlediği basın toplantısında; Sırbistan’ın Türk yapımı Bayraktar TB2 SİHA’larından satın almak istediğini söyledi.Balkan turundaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile ortak basın toplantısı düzenledi. Vucic, Sırbistan’ın Türk yapımı Bayraktar TB2 SİHA’larından satın almak istediğini söyledi.

‘Sırp lider, “Savunma Sanayii alanında daha fazla iş birliği için görüş alışverişinde bulunduk. Türkiye’den Bayraktar SİHA’ları satın almak istiyoruz. Bu konuda gelecek sene adım atacağız. Sırbistan’ın bunları satın alabileceğini umuyoruz. Bayraktar’la ilgili taleplerimizi ortaya koyacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 günlük Balkan Turu kapsamında dün Bosna Hersek’i ziyaret etmişti. Erdoğan yarın da Hırvatistan’da temaslarda bulunacak. Sırbistan’a kimlikle seyahat dönemi başladı: Adeta bir şehirden bir şehre gider gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Sırbistan İş Forumu’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Artık kimlikle Sırbistan’dan Türkiye’ye rahatlıkla seyahat edilebilecek. Türkiye’den de Sırbistan’a kimlikle seyahat edilebilecek. Adeta kendi ülkenizde bir şehirden bir şehre gider gibi yeni bir süreci başlatmış oluyoruz’ ifadelerini kullandı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi