Ana Sayfa / ULUSAL / Akademisyenlerin Bildirisine Tepkiler

Akademisyenlerin Bildirisine Tepkiler

Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şube Başkanı Abdulvahap Satıcıoğlu, “Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi”nin yayımladığı bildiriye ilişkin, “Teröre destek veren kişinin mesleği ve statüsü, hiçbir demokratik ülkede ayrıcalık sağlamaz” dedi.

Satıcıoğlu, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin farklı üniversitelerinden 1128 akademisyenin, Güneydoğu Bölgesi’nde hendekler kazan terör örgütü için “Bu suça ortak olmayacağım” isimli bir bildiri yayımladığını dile getirdi.

Devletin sürdürdüğü terörle mücadelesini, “katliam ve kıyım” olarak niteleyenlerin tüm akademisyenleri zan altında bıraktığını savunan Satıcıoğlu, şöyle konuştu:

“Vatanın olmadığı yerde üniversitelerin bir anlam yoktur. Teröre destek veren kişinin mesleği ve statüsü, hiçbir demokratik ülkede ayrıcalık sağlamaz. Terör destekçiliği hiçbir şekilde hafife alınamaz. Elbette ki üniversiteler, tartışma ortamlarında akıl sürecini duygusal sürecin önüne aldığı, kişilerin olayları görerek ve tartışarak farkına varılabilirliliğini sağlayan ortamlardır. Ancak vatan olmazsa üniversiteler de olmaz. Vatansız bilim adamı ise hiç olmaz. Terör ve teröre sempati duymak bir insanlık suçudur. Gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içerisinde olan bu kişilerin ve sonrasında bunlara basın yoluyla eklenenlerin bildirilerini esefle kınıyoruz. Bölge halkımızın güvenliğinin sağlanması için, devletimizin yürüttüğü operasyonların, zaaf göstermeksizin devam etmesini sonuna kadar destekliyoruz.”

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Yeni Şehir Mezarlığına Kavuşuyor.

İlimizin mezar alanı ihtiyacını karşılamak için 100.Yıl mahallesinde yapılacak olan yeni şehir mezarlığı alanının ihalesi …