Ana Sayfa / GÜNDEM / Yurtta Kış – Ağrı-Erzurum Karayolunda Tırlar Mahsur Kaldı

Yurtta Kış – Ağrı-Erzurum Karayolunda Tırlar Mahsur Kaldı

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
Mahsur kalan tırlardan genel görüntü
Hareket etmeye çalışan tırın görüntüsü
Tır şoförleriyle röportaj Yurtta kış
Ağrı-Erzurum karayolundaki yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle birçok tır, benzin istasyonlarında mahsur kaldı
İran’lı Zahar Umeydi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı ve tipi nedeniyle yoluna devam edemediğini belirterek, İran’dan gelip, İstanbul’a gideceğini ancak bunun mümkün olmadığını anlattı. Umeydi, “3 gündür yollardayım. Kar yağışından dolayı yollar buzlanmış ve yoğun kar yağışıyla, tipi de etkili oluyor. İlerleyemediğimiz için yol üzerindeki bir akaryakıt istasyonuna sığındık. Tipinin dinmesini bekliyoruz. Bu gece burada sabahlayacağız” dedi.
Ağrı’nın Eleşkirt ilçesindeki Ağrı-Erzurum E-80 karayolunda yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilerleyemeyen tır sürücüleri, yol üzerindeki akaryakıt istasyonlarına sığındı

Edinilen bilgiye göre, ilçenin Ağrı-Erzurum E-80 karayolunda yoğun kar yağışı nedeniyle sürücüler ilerlemekte güçlük çekti. Uluslararası yük taşımacılığı yapan birçok tır, yoğun kar yağışı nedeniyle ilerleyemeyince, yol üzerindeki akaryakıt istasyonlarında beklemek zorunda kaldı.

İran’lı Muharem Haytdarzade AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı ve tipi nedeniyle yoluna devam edemediğini belirterek, İran’dan gelip, Kocaeli Gebze yönüne doğru gideceğini ancak bunun mümkün olmadığını anlattı.
Haydarzade, “5 gündür yollardayım. Kar yağışından dolayı yollar’da görüş mesafesi bazı yerlerde sıfıra düşmüş. İlerleyemediğimiz için yol üzerindeki bir akaryakıt istasyonuna sığındık. Tipi ve kar yağışının dinmesini bekliyoruz. Bu gece burada sabahlayacağız” dedi.

Akaryakıt istasyonun da Çalışan Cüneyit Avcı ise,bugün yoğun bir kar yağışı var sürücüler kar yağışı ve tipiden dolayı, İlerleyemedikleri için bu geceyi burada geçirecekler.bende gördüğünüz gibi kapanan yolları temizliyorum dedi.

Yoğun kara yağısı ve tipi nedeniyle Ağrı-Erzurum E-80 karayolunda birçok tır sürücüsü mahsur kaldı.

Eleşkirt ilçesindeki Ağrı-Erzurum E-80 karayolunda yoğun kar yağışı nedeniyle sürücüler ilerlemekte güçlük çekerken, uluslararası yük taşımacılığı yapan birçok tır, yol kenarlarındaki akaryakıt istasyonlarında beklemek zorunda kaldı.

Karayolları 123. Şube Şefi Fuat Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aniden bastıran kar yağışı ve tipi nedeniyle Sarıçan ve Saç Dağı mevkilerinde bazı tırların hazırlıksız yakalandığını ve dolayısıyla tırların tedbir amaçlı akaryakıt istasyonlarında beklediklerini söyledi.

Yollarda herhangi bir aksaklığın şimdilik söz konusu olmadığını ifade eden Öztürk, “Araç sürücüleri kesinlikle zincirsiz yola çıkmasınlar. Ekiplerimiz şu anda Ağrı-Erzurum ve Ağrı-İran karayolunda 8 kamyon, 4 greyder ve 26 personelimizle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor” diye konuştu.

İranlı tır sürücülerinden Muharem Haytdarzade de kar yağışı ve tipi nedeniyle yoluna devam edemediğini belirterek, İran’dan gelip, Kocaeli Gebze yönüne doğru gideceğini belirtti.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle beklediklerini ifade eden Haytdarzade, “Yaklaşık 5 gündür yollardayım. Kar yağışından dolayı yollarda görüş mesafesi bazı yerlerde sıfıra düşmüş. İlerleyemediğimiz için yol üzerindeki bir akaryakıt istasyonuna sığındık. Tipi ve kar yağışının dinmesini bekliyoruz. Bu gece burada sabahlayacağız” dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Milli Eğitim Müdürü Tekin’den AK Parti Ağrı İl Başkanı Özyolcu’ya ziyaret

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, AK Parti Ağrı İl Başkanı Halil Özyolcu’ya …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.