Ana Sayfa / GÜNDEM / YILLARDIR BEKLENEN SU HASRETİ SONA ERDİ.

YILLARDIR BEKLENEN SU HASRETİ SONA ERDİ.

Diyadin ilçemize bağlı Karapazar Köyünün 10 yıldan fazladır yaşadığı içme suyu sıkıntısı İlçe Kaymakamı/Belediye Başkan V. Olgun ÖNER ve AK Parti İlçe Başkanı Uğur ÖZMEN’in girişimleriyle sona erdi.

Toklucak köyünde bulunan su kaynağının Karapazar Köyüne getirilmesi için İlçe Kaymakamı/Belediye Başkan V. Olgun ÖNER ve AK Parti İlçe Başkanı Uğur ÖZMEN tarafından yapılan girişimler sonuç vermiş ve yıllardır süren ihtiyaç bu vesileyle giderilmiştir. Toklucak köyü Muhtarı ve köylüleri tarafından karşılanan İlçe Kaymakamı/Belediye Başkan V. Olgun ÖNER, AK Parti İlçe Başkanı Uğur ÖZMEN, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Remzi Arslan ile birlikte yapılan ziyarette köy muhtarımız ve vatandaşlarımızın iyiniyetli yaklaşımları sonucunda suyun Karapazar köyüne verilmesi konusunda mutabakata vardılar. Varılan mutabakat sonrasında İlçe Kaymakamı/Belediye Başkan V. Olgun ÖNER ve AK Parti İlçe Başkanı Uğur ÖZMEN Sonraki ziyaretini suyun verileceği Karapazar köyü ne yaptılar. Toklucak köyü muhtarımızın da eşlik ettiği bu ziyarette yıllardır yaşanan su hasretinin toklucak köyü muhtarının ve vatandaşlarının iyi niyetli yaklaşımları sonucunda Karapazar köyümüze getirileceğinin müjdesini hepberaber verdiler. Diyadin kaymakamı ve belediye başkan V. Olgun Öner En kısa sürede içme suyunun projelendirilerek ihaleye çıkılacağının müjdesini karapazarlı vatandaşlarımıza açıkladı. Yıllardır yaşanan su sorununun giderilecek olmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirten kaymakam Öner iyi niyetlerini ortaya koyan toklucak köyü muhtarı Ve toklucak köylülerine de teşekkür ederek yıllardır yaşanan bu problemin giderilmesi içinEmek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Yaşanan sıkıntıların ve İhtiyaçların giderilmesi için yapılan bu tarz girişimlerin bölgemizdeki olumsuzlukların giderilmesi ve vatandaşlarımız arasında güven ortamının ve kardeşliğin tesis edilmesine çok ciddi katkılar sunduğunu ifade ederek yıllardır hasreti çekilen bu ihtiyacın giderilmesinın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kulaçlar Engelleri Aşmak İçin Atıldı

AİÇÜ’de Kulaçlar Engelleri Aşmak İçin Atıldı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ) ‘3 Aralık Dünya Engelliler …