Ana Sayfa / GÜNDEM / Yiğit Türkiye’nin Yiğit Bakanı Ağrı’dan Geçti.

Yiğit Türkiye’nin Yiğit Bakanı Ağrı’dan Geçti.

Yiğit Türkiye’nin Yiğit Bakanı Ağrı’dan Geçti. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Konuk Evinde düzenlenen programa Türkiye’nin Yiğit İçişleri Bakanı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Vali Musa Işın, AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Jandarma Komutanı Çoşkun Sel, Ak Parti Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Latif Birgül ve köy  korucuları katıldı.
Programda konuşan Yiğit İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 47 bin 500 Korucunun bulunduğunu ve bunların yaş ortalamasının 42 civarı olduğunu söyledi. şu anda bunlardan 18 bin 66′ sının bügün itibarıyla emekli olduğunu belirten Soylu bunların yerine genç onların evlatları, kardeşleri, akrabaları olan yeni korucularımızla, bir taraftan gücümüzü, kuvvetimizi ve adımlarımızı çok daha iyi hale getirdik. Hem aileler içinde yeni bir istihdamı tesis ettik hem de yaş ortalamasını 31 seviyesine indirebildik. Bu çok önemliydi. Artık Korucularımız Operasyonlara çıkarken ek bir tazminat alacaklar. Bu operasyonlarda askerimiz, jandarmamızla polisimizle aynı mücadeleyi ortaya koyarken, bu harcırahlarını, ek tazminatlarını da alacaklar” dedi.
Soylu, “Bu coğrafya içerisinde ne zaman zora düşmüşsek, sıkıntıya düşmüşsek, sırtımızı birbirimize dayayarak bize oyun, pusu kurmaya çalışanlara cevabı en güzel şekilde verdik. birileri yanlış bir hesap içerisinde olmuş olabilir. Birileri maşalık yapıp burada  insanların ticaret yapmasını, üretmesini, topraklarını bereketli hale getirebilmesini evlatlarının ilkokula, Liseye, Üniversiteye gitmesine tahakküm etmeye çalışabilir. Biz kararlıyız. bizim işimiz icraattır” dedi.

“Terörle mücadele amansız devam ediyor”
Soylu, her türlü terör saldırısına misliyle karşılık verildiğini açıkça görüldüğüne işaret ederek, teröre ve teröristlere karşı kimsenin kendilerinden merhamet beklememesini istedi. Çocukları Annelerinden, Babalarından, Eğitimden yoksun bırakarak dağa götürüp orada taciz eden, orada onlardan terörist çıkarmaya çalışanlara soracak
hesaplarının olduğuna söyleyen Süleyman Soylu, şu ifadeleri kullandı: “Bu hesabı o çocukların geleceğini çalanlara karşı yanlarında kar bırakmadığımızı ifade etmek istiyorum. Terörle mücadelemiz amansız devam etmektedir
ve devam edecektir. Bir taraftan şehirde, bir taraftan kırsalda uzantılarına bir taraftan insanlarımızı tehdit
edip sen şu kadar para vereceksin, diyenlere soruyorum. Neredesiniz Hadi gelip istesenize. hadi bakalım gelin. Sanayi sitelerine dükkanara sabah ‘Bismillahirrahmanirrahim’ diyerek evlatlarının rızkını kazanmak isteyenlere ‘biz PKK’ya terör örgütüne yardım istiyoruz’ diyerek onları haraca bağlarsanız kafanızı kırarız !”dedi.

“Bu kış hiçbir mücadeleden eksik kalmadık”

Soylu, hava sıcaklığının sıfırın altında 25 derece olduğunu, güvenlik güçlerinin dondurucu soğukta
operasyonlara devam ettiğini anlattı. Güvenlik güçlerinin sığınak ve mağaralarda terörist aradığını dile getiren Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu: “Bilmenizi istiyorum ki bu kış ne dağlardan ne terörle mücadeleden ne kırsalından ne sınırlardan ne de bu ülkede insanımızı huzurdan eksik bırakmaya çalışanlara karşı mücadeleden eksik kalmadık. Devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde daha şiddetli bir şekilde inlerine gireceğimiz, inlerinde onların devletin
ve milletin ortak kararını bir şekilde onlara deklere edeceğimiz günleri de nasıl bu gün aynı şekilde kararlılıkla
gösteriyorsak yine göstermeye devam edeceğiz. Bu coğrafyada bizim kaderimizi, geleceğimizi bu terörist bozuntularına bırakmayacağımızı, her birimizin tüm dünyaya anlatma sorumluluğumuz söz konusudur. Bu bizim kaderimiz.”dedi.
“Topraklarımızı terörden temizleyeceğiz”

Soylu, 23 ili cazibe merkezi haline getirdiklerini, yatırım ve istihdam yapmak isteyenlere devlet tarafından
çok büyük imkanların sağlandığını belitti. Devletin her türlü imkanını buralardaki insanların işle, zenginlikle ve yönetimle buluşabilmesi için seferber  ettiğini vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:”Merak etmeyin, yaptığımız işleri tesadüfi yapmış değiliz. Topraklarımızı terörden temizleyeceğiz. Sonra bu topraklarda göreceksiniz, imkanlar oluşturduk. Fabrika bacalarıyla, Turizm, Spor ve Sağlık tesisleriyle Ağrı’daki insanımızın zenginleşmesini ve daha iyi bir hayat standardına ulaşmasını sağlayabilecek sorumluluk bize aittir.  Biz bunu gerçekleştireceğiz. Yıllardır ülkemiz insanının üzerinden istismar yapanlara gereken cevabı üretimle işle ve zenginlikle vereceğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum.” ardından Türkiye’nin Yiğit İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Cumhuriyet Caddesinde Esnaf ziyaretine çıktı Caddede Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Bakan Soylu daha sonra protokolüyle Cumhuriyet Caddesi’ndeki bir çay ocağına geçen Soylu, burada vatandaşlarla çay içip sohbet etti. Bir vatandaşın kendisinin fotoğrafını çektiğini farkeden Soylu, başından geçen bir anıyı da vatandaşlara anlattı. Soylu, “Bundan yedi sekiz Ay evvel bir İle gitmiştim. Orada böyle bir çay içtik. Adam fotoğrafımı çekip Facebook’a atmış. Üzerine de çay içti parasını ödemedi diye yazmış. Ama bir de eğer çocuğumu işe koyarsan, sana hakkımı helal ederim diye de yazmış dedi. Soylu’nun bu anısı vatandaşları güldürdü. Ağrı Belediyesine Kayyum atanacakmı sorusunun yöneltildiği Bakan Soylu sessiz kalarak vatandaşları selamlamaya devam etti. Daha sonra Valiliğe geçen Soyluya Valilikte Vali Musa Işın tarafından brifing verildi. Akşam Saatlerinde Ak Parti il teşkilatı ile yapılan görüşmenin ardından Soylu’nun Ağrı programı Sona erdi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Hamur-Tutak Yolunda Yakıt Tankeri Devrildi

Hamur-Tutak Yolunda Yakıt Tankeri Devrildi Hamur-Tutak karayolu istikametinde hareket halinde olan 35 AJ 7698 plakalı …