Ana Sayfa / GÜNDEM / Yetimlerin yüzü, Ramazan’da Vali Işın ile Gülüyor

Yetimlerin yüzü, Ramazan’da Vali Işın ile Gülüyor

Ağrı Valiliği tarafından Dünya yetimler günü münasebetiyle Gençlik Merkezi’nde 270 yetim çocuğa ve ailelerine iftar programı düzenlendi.İftar programı, Hafız Mehmet Bilir’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Vali Işın, yaptığı konuşmada, çocukların devlete emanet olduklarını söyledi. Devletin her zaman yanlarında ve hizmetlerinde olduğunu belirten Işın, “Bizler her zaman sizlerle beraberiz. Sizi hiçbir zaman yalnız bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Sizin çocuklarınız bizim çocuklarımızdır. Hiçbir şekilde ümitsizliğe kapılmayalım. Sizlere çok büyük bir görev düşüyor. Bu çocukları İslami terbiye ile büyütün. Eğer İslami terbiye ile büyütmezseniz, çocukları kaybedersiniz. Sadece siz değil toplumun tüm kesimleri. Çocuklarımızı İslam ahlakı ile büyütmezsek onları kaybederiz. Çocuklarımızı tümünü Kuran kursuna gönderelim. Kuranı Kerim’i, dinlerini öğrensinler size saygı göstersinler. Güzel birer insan olsunlar. Kışın okullarda, yazın Kur’an kurslarında çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştireceğiz. Devletimize, vatanımıza ve milletimize dua edelim. Vatanımıza kast edenlere Allah fırsat vermesin. İçimize nifak sokmak isteyenleri, tüm çete ve terör örgütlerini Allah kahru perişan etsin ve defetsin.”diye konuştu.

İftar sonrası çocuklarla ilgilenen Işın çifti yetim çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kızılay Giyim Mağazası Açıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile Türk Kızılayı Genel Başkanlığı’nın ortak girişimiyle, öğrencilerin farklı giyim …