Ana Sayfa / GÜNDEM / Yeşil Bayrak Uygulaması Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Yeşil Bayrak Uygulaması Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda “Yeşil Bayrak Uygulaması” hakkında Ekmek Üretim Yeri ve Pastacılık Üretim Yeri yetkililerine bilgilendirme yapıldı.

“Yeşil Bayrak Uygulaması” hakkında gerçekleştirilen toplantı Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan ENGİN ve Üreticiler arasında karşılıklı istişare şeklinde gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan ENGİN; “Gıda güvenliğinin temini için, her türlü gıda maddesinin teknik ve hijyenik yönden gıda mevzuatında belirtilen asgari koşulların üstünde özel bir gayret gösterilen, güvenilir ve kaliteli hizmet sağlayan ekmek ve pastacılık ürünleri üretim yerlerinin yeşil bayrak ödülü ile teşvik edilmesinin uygun olacağını, bu kapsamda yapılan çalışmaların Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce gerçekleştirileceğini, alınan başvurular sonucunda Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi personelince yapılacak resmi denetim ve kontrollerde gerekli şartları sağlayan ekmek ve pastacılık ürünleri üreten işletmelere İl Müdürlüğümüzce 2019 yılı itibari ile Yeşil Bayrak Sertifikası verileceğini” belirtti.

Yapılacak yeşil bayrak çalışması sonucunda halkımızın daha güvenilir ve sağlıklı gıdaya erişiminin hep birlikte sağlanacağı vurgulandı.

Yeşil Bayrak Uygulaması hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen ve müracaat etmek isteyen işletme sahipleri İl Müdürlüğümüz Gıda ve Yem Şubesine müracaatta bulunabilirler. Ayrıca www.agri.tarimorman.gov.tr adresi ziyaret edilerek ayrıntılı bilgi alınabilir.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kulaçlar Engelleri Aşmak İçin Atıldı

AİÇÜ’de Kulaçlar Engelleri Aşmak İçin Atıldı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ) ‘3 Aralık Dünya Engelliler …