Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’da Yeni Türkiye’de Sivil Toplum Buluşmaları

Ağrı’da Yeni Türkiye’de Sivil Toplum Buluşmaları

26 Mart Cumartesi günü Saat 18.30’da Cenas Otelde Sivil Toplum kuruluşlarıyla toplanan Ak Parti Heyeti, STK’larla  İstişarelerde bulundu. Soru Cevap Şeklinde geçen Toplantıya, Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Ayhan Seferüstün,Ak Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcıları Betül Keskin, Ekrem Çelebi, Burhanettin Uysal, AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kanaat önderleri katıldı.

Ak Parti İl Başkanı Kemal Atmaca Şunları Söyledi ; Çok Değerli Genel Başkan Yardımcımız Muhterem Milletvekillerimiz  Genel Merkez Temsilcilerimiz, Çok Değerli Sivil Toplum kuruluşu temsilcileri Hepiniz toplantımıza hoşgeldiniz diyorum. Bu toplantımızın hayırlara vesile olmasını cenabı haktan temenni ediyorum. Şunu ifade etmek istiyorum öncelikle bilindiği gibi Türkiye bir Çözüm süreci yaşadı.bunu milli birlik ve kardeşlik olarak ifade ettiği yeni bir süreç başlatmıştır. Bu süreçtede STK’ların nabzı yoklanıyor. Türkiyenin ve ağrının sorunlarıyla ilgili istişarede bulunmak için toplandık. Sizler Milletin Vicdanısınız. Bizim Toplumumuzdada avrupa standartlarında olmasını Gönülden Temenni Ediyorum. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Ayağınıza Sağlık diyip toplantıyı başlatıyorum.dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ” Bir taraftan terörle mücadele devam edecek, bir taraftan da yapılması gereken ne varsa, vatandaşımızın bir tuğlası dahi karşılanacak. Kullanılmayacak evler varsa bunlar yıkılacak ve yerlerine insanca yaşayabilecekleri evler yapılacak.Yeni Türkiye’de Sivil Toplum Buluşmaları” kapsamında sivil toplum örgütleri temsilcilerine yönelik toplantıda yaptığı konuşmada, AK Parti’nin terörü çözmek adına denenmesi gereken ne varsa denemeye çalıştığını söyledi.Terörün çözümü için AK Parti hükümetinin çözüm süreci dahil bütün yolları denediğini belirten Üstün, “Belki de olacaktı, belki de ramak kalmıştı ama bunu bozan karşı taraf oldu, teröristler oldu. Büyük bir mücadelenin içinde küçük hususların büyütülmemesi gerekir. Kendi teşkilatımla da konuştum, dedim ki ‘biz buraya bir aday belirlerken iyi olması için belirliyoruz.’ Ama adayların da bir takım yanlışları oluyor mu, oluyor. Bunu biz kötü olsun diye yapmıyoruz, bir hata olarak da kabul ediyoruz bazı şeyleri. Ama öte taraftan bir parti, aday getirdiler Norveç’ten. Kürt desek Kürtçe konuşamıyor, Türk desek Türkçe konuşamıyor, yemin edemedi. Muhatabımız bunları sorgulamıyor. Muş’tan Ağrı’ya bir adam getiriyorlar, bunu seçeceksiniz diyorlar, zinhar sorgulanmıyor ve arkadaşımız sırtını kaşıyarak Çankaya’da oturuyor. Ağrı bunu hak ediyor mu? Ağrılılar, onurlu insanlarsınız siz, bunu hak ediyor musunuz böyle bir muameleyi.Bir taraftan terörle mücadele devam edecek, bir taraftan da yapılması gereken ne varsa, vatandaşımızın bir tuğlası dahi karşılanacak. Kullanılmayacak evler varsa bunlar yıkılacak ve yerlerine insanca yaşayabilecekleri evler yapılacak. Sur gerçekten yıkıldı ama Kayapınar’da birşey yok, tuzu kuru arkadaşlar orada rahat yaşıyorlar. Ben baro başkanımızın oturduğu mahalleye başsağlığı için gittim, dedim ki ‘burada neden olay yok’, bana ‘burada bir mantar tabancası dahi patlayamaz’ dediler. Orası da Diyarbakır. Diyorlar ki ‘yok, garibanın olduğu sokakta yapacağım kardeşim, garibanın ensesine basacağım, evini alacağım.’ Bu bölgede namusun ne kadar kıymetli olduğunu hepimiz biliriz. ‘Namus değerlerini bir tarafa iteceğim, hanesine de gireceğim, garibanın olduğu semtte bu işi yapacağım’ diyor terör örgütü. Gidin Diyarbakır’a bakın, yeni semtlerde hiçbir şey yok. Herkes villalarında, o tuzu kuru kişiler rahat ediyorlar.Oradaki yıllar evvel yapılmış olan, Kürtlerin, Türklerin, eski kavimlerin yapmış olduğu bütün tarihi mirasa da saygı göstereceğiz, bu konuda emin olun. Nusaybin’de, Şırnak’ta, Silopi’de bu şekilde yapacağız.

Ak Parti Milletvekili Cesim Gökçe Şunları Söyledi ; Öncelikle Ankaradan gelen sayın genel başkan yardımcılarım, milletvekili arkadaşlarıma hoşgeldiniz diyorum şeref verdiniz. Buraya gelen Sivil Toplum kuruluşlarımızın ayağına sağlık. Bugün buraya toplanmamızın nedeni Ağrı. Ağrıyla ilgili neler yapabiliriz neler yapmayız bunları konuşmak. Ağrı’nın ileri gelen STKları söz alacaklar bizler notlarımızı alıp en iyi şekilde gözden geçireceğiz. Memleketimiz için ne gerekiyors yapacağız. Böyle Toplantıları sıklıkla yapacağız göz önünde bulunduracağız. Tekrar lafı fazla uzatmadan hoşgeldiniz diyorum. dedi.

Konuşmalardan sonra Alınan sorular verilen cevapların ardından toplantı sona erdi.

 

[metaslider id=3166]

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Hamur-Tutak Yolunda Yakıt Tankeri Devrildi

Hamur-Tutak Yolunda Yakıt Tankeri Devrildi Hamur-Tutak karayolu istikametinde hareket halinde olan 35 AJ 7698 plakalı …