Ana Sayfa / GÜNDEM / Yeni Şehir Mezarlığının Temeli Atıldı

Yeni Şehir Mezarlığının Temeli Atıldı

Ağrı Belediyesi tarafından Yüzüncü Yıl Mahallesi Küpkıran Tepesi mevkiinde yapımına başlanan 310 dönümlük alan içerisinde 14 bin 310 defin kapasiteli, içerisinde idari bina, dinlenme alanları, gasil hane, otopark, morg, şadırvan ve Cami bulunan Yeni Şehir Mezarlığı’nın temel atma töreni gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan temel atma törenine Ağrı Valisi ve Belediye Başkanı Süleyman Elban, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atmaca, Mahmut Koç, Halit Aydemir, İl Müftüsü Tandoğan Topçu ve kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde konuşan Elban, “Göreve başladığımızda ilde belediyecilik ile ilgili bir kısım temel hizmet eksikliğini gördük. En önemli eksiklerden birinin de şehir mezarlığı olduğunu gördük. Temeli atılan mezarlığımız modern ve uzun yıllar şehrin ihtiyacını karşılayacaktır. Fatih Mahallesi’nde bulunan mezarlığımız tamamen dolmuş, başka yerlerde bulunan birkaç mezarlıkta hizmet etmekten uzak bir durumda. Mezarlık ihtiyacımız vardı. Şehre çok uzun bir zaman hizmet verebilecek bu alanı mezarlık olarak bu şehre kazandırdık. İçerisinde güzel bir cami, idari binası, gasilhanesi ve morgu bulunacak. İnancımız gereği eğer doğuyorsak ölüm de hak. Dolayısıyla ölümden sonra da böyle bir alana ihtiyaç var. Belediyenin bir görevi de yaşayanlara hizmet etmek olduğu gibi, o şehir de ahirete intikal etmiş hemşerilere de hizmet verme mecburiyeti var. Dolayısıyla ilimizdeki ciddi bir hizmet açığının giderilmiş olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

Ağrı Valisi ve Belediye Başkanı Süleyman Elban’ın konuşmalarının ardından İl Müftüsü Tandoğan Topçu’nun duası ve Kurban kesimi gerçekleşti. Yeni Şehir Mezarlığının temeli Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız Süleyman Elban’ın butona basması ile atıldı.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

 Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın Acı günü

Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın babası  muhterem Hacı Selahattin AYDIN Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün …