Ana Sayfa / GÜNDEM / VERGİ DENETİMİNDE GÖREV ALACAK PERSONELE MEVZUAT VE HAKLA İLİŞKİLER EĞİTİMİ

VERGİ DENETİMİNDE GÖREV ALACAK PERSONELE MEVZUAT VE HAKLA İLİŞKİLER EĞİTİMİ

Bilindiği üzere, vergi denetiminin asıl amacı; vergi uygulamasında adaleti, vergi kayıp ve kaçağın en aza indirilmesi, kayıt dışı ekonominin kayda alınmasını, mükellefin vergi kanunlarına gönüllü uyumu sağlamaktır. Bu amacın gerçekleşmesi ise denetimlerin düzenli, etkin ve verimli bir şekilde planlanması, yürütülmesi ve sonuçlarının analiz edilerek gerekli tedbirlerin alınması ile mümkün olacaktır.

Bu itibarla yapılacak denetimlerde uyulması gereken usul ve esasları düzenleyen 2017 yılı Denetim Planı hazırlanmış olup, Gelir İdaresi Başkanlığının 12.01.2017 tarih ve 681 sayılı Olur’u ile yürürlüğe girmiştir. Denetim planı ile Vergi Dairesi Başkanlığı ve Defterdarlıkların aynı sektörde aynı yöntem ve usullerle denetim yapmasının sağlanması, vergi inceleme ihtisasının gerektirmeyen mükellef bilincini ve gönüllü uyum seviyesinin artırmaya yönelik tespit edilen sektörlerde denetim yapılması ve denetim birimlerince kullanabilecek güncel verilerin sağlanması amaçlanmıştır.

Bu kapsamda yapılacak vergi denetimlerinde görev alacak 21 personelimizin nitelik yönünden güçlendirilmesi amacıyla Defterdarlığımız tarafından personelimize 18-22 Eylül 2017 tarihleri arasında Mevzuat Geliştirme ve Özel Yoklama Yetki Belgesi Eğitimi verilmiş olup 22 Eylül 217 tarihinde katılımcılara Katılım Belgesi verilerek eğitim tamamlanmıştır.

Sunulan eğitimde katılımcılara mali mevzuatın yanı sıra vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi Canan KOÇAK tarafından halkla ilişkiler ve iletişim dersi verilmiştir.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Hamur-Tutak Yolunda Yakıt Tankeri Devrildi

Hamur-Tutak Yolunda Yakıt Tankeri Devrildi Hamur-Tutak karayolu istikametinde hareket halinde olan 35 AJ 7698 plakalı …