Ana Sayfa / GÜNDEM / Vatanperver Gençlik Teşkilatı Ağrı’daki Sağlık Sorunları ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

Vatanperver Gençlik Teşkilatı Ağrı’daki Sağlık Sorunları ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

Ağrı Vatanperver Gençlik Teşkilatı Ağrı’daki Sağlık sorunları ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.
Açıklamada ” Değerli kardeşlerimiz, değerli  büyüklerimiz, saygı değer ağrı halkı, VATANPERVER GENCLİK TEŞKİŞKİLATININ güzide üyeleri
Sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki türkiyede sağlık konusunda mevcut hükümetimizin dünyada eşi benzeri görülmemiş devrim niteliğinde hizmetleri olmuştur. Fakat memleketimiz sağlık konusunda yeterince hizmet alamamıştır. Yapımı 7 yıldır devam etmekte olan yeni hastane inşaatı bitmemiş olup halkımızın mağduriyeti artarak devam etmektedir..
Artık ağrı halkı olarak van ve erzurum yollarında ölmek istemiyoruz. Basit bir anjio tedavisi için erzurum ve vana sevkedilen hemşerilerimiz ne acıdır ki kalp krizi geçirdikten sonra bazen ambulanslarda bazende erzurum ve van hastanelerinde anjio olamadan hayatlarını kaybetmeye devam etmektedirler. Her geçen gün halkımızın basit tedavi ihtiyacından dolayı sevkedilmeleri Ağrı halkını derinden üzmektedir.
Teslim tarihi 2013 yılı olan hastanemizin 2017 temmuz ayında dahi henüz bitmemiş olması farklı bir trajedi olup halkımızın kafasında soru işaretleri oluşturmaktadır. Şunu özellikle belirtmek istiyoruzki VATANPERVER GENÇLİK TEŞKİLATI olarak hiç bir siyasetçi, bürokrat vede yetkili mercileri karalama, yıpratma çabasında değiliz..
Memleketimizde taş üstüne taş koymuş, hizmet yoluna baş koymuş her kim varsa onlara destek olmak, hata yaptıklarında eleştirmek boynumuzun borcu olsun. Çünkü bizler vatan ve memleket sevdalıları olarak çıkarsız vede menfaatsiz halkımızın yanındayız. İşsizliğin yaygın olduğu memleketimizde insanlarımızın yokluk içerisinde sağlık hizmetinden dolayı başka vilayetlere sevkedilmeleri halkımızı geleceğe dair umutsuzluğa sürüklemektedir.
Cumhuru-reisimiz başta olmak üzere sağlık bakanımız ve Ağrı milletvekilimize buradan sesleniyoruz lütfen bir an önce ağrı halkının sesini duyun. lütfen bu kanayan yaraya, bu kangren olmuş sorunumuza bir çare bulun. inanıyoruzki en kısa zamanda hükümetimiz sağlıkta yaşadığımız bu sıkıntılara sessiz kalmayacak ağrı halkının refaha ulaşması için gereken hizmetleri en kısa zamanda yapacaklardır.
Bu açıklamamıza ek olarak şunu da ifade etmek istiyoruz AK parti milletvekilinin dün yapmış olduğu röportajda anjio ünitesinin hazır olduğu ve yeni hastane inşaatının bitmediğinden dolayı kurulamadığını beyan etmişti . Teşkilat olarak milletvekili ve yetkililerden şöyle bir talebimiz vardır ; bir anjio ünitesi veya ek binası hiç bir insanın hayatından daha değerli değildir. Yeni hastanemizin bitimi beklenmeden anjio ünitesinin bir an önce kurulması adına girişimlerde bulunmasını VATANPERVER GENÇLİK TEŞKİLATI olarak rica ediyoruz.
Şuanda istenildiği taktirde en fazla bir hafta içerisinde kurulabilecek bir anjiu ünitesi’nin personelleri bile eğitimlerini tamamlamışken vede cihazlar aktif çalışmaya hazır durumda iken , bir türlü faaliyete geçememesi bizleri açıkça farklı bir şekilde düşündürmekte, siyasetçilerden ricamız şudur ki lütfen ağrı halkının acil sağlık ihtiyaçlarını siyasi rant’a kurban etmeyiniz.”denildi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İLİMİZDE DOMATES HASADI YAPILDI

İlimiz Merkez Yazılı Köyü’nde Erol ŞAHİN’e ait domates tarlasında İl Müdürü Kenan ENGİN’in de katılımıyla …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.