Ana Sayfa / GÜNDEM / Valimiz Dr. Osman Varol, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Valimiz Dr. Osman Varol, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Milletimizin büyük bir kahramanlık örneği sergilediği Kurtuluş Savaşı’nı bizzat yürüten ve devletimizin kuruluşuna giden yolun en önemli yapıtaşlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101.yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milletçe kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayız.

 

Tüm yokluklara rağmen milli ve manevi değerlerinden aldığı güçle yurdunu korumaya çalışan vatansever milletimiz, büyük bir azim ve kararlılıkla cephede düşmana karşı yurdunu savunan kahraman ordumuz ve aldığı demokratik kararlarla tüm yurdu temsil ederek Milli Mücadeleyi zafere taşıyan Meclisimiz sayesinde yurdumuz düşman işgalinden temizlenmiş, milletimiz bağımsızlığa kavuşmuştur.

 

 

23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Türk Milletinin kurtuluşuna zemin hazırlayan, halkın kendi egemenliğini eline aldığı ve ülkenin önüne yeni ufuklar açan bir dönüm noktası olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetimizi geleceğimizin teminatı olan çocuklara emanet ederekçocuklara verdiği değeri ve Türk Milleti’nin geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğine dikkat çekmiştir.

Bugün çocuklarımızdan beklentimiz; tarihini iyi bilen, insana değer veren, milli ve manevi değerleri önemseyen, yeniliklere ve gelişmelere açık kuşaklar olarak yetişmelerini görmektir. Şehit kanlarıyla sulanan bu cennet vatanın gelecek sahipleri olan çocuklarımıza düşen görev ise okuyan, sorgulayan, araştıran, bilime ve gelişen teknolojilere açık, düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı fertler olmaktır.

 

Bu vesileyle Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı’mızın bütün kahramanlarını, bu vatanı için canını feda eden bütün şehitlerimizi minnetle anıyor; yarınlarımızın güvencesi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve bütün vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

 

 

 

 

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu 23 Nisan dolayısıyla bir mesajı yayınladı

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’nun 23 Nisan mesajında şöyle dedi Tüm çocukların 23 Nisan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.