Vali Varol’un Katıldığı Programla “Okulum Benim Evim Projesi” Hayata Geçti

Vali Varol’un Katıldığı Programla “Okulum Benim Evim Projesi” Hayata Geçti

ABONE OL
8 Mart 2021 14:46
Vali Varol’un Katıldığı Programla “Okulum Benim Evim Projesi” Hayata Geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Valiliğimiz koordinesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce “Okulum Benim Evim Projesi”, Valimiz Dr. Osman Varol’un, Naci Gökçe Anadolu Lisesinde katıldığı programla bugün hayata geçti.

Evlerinde çalışma ortamı olmayan öğrencilerimize ve gençlerimize okullarımızın kapılarının hafta içi ve hafta sonu ders çalışma merkezi olarak açıldığını belirterek kurdele kesen Vali Varol, projenin ilimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diledi.

Akademik başarısını arttırmayı amaçlayan veya merkezi sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin akademik gelişimlerine olanak sağlayarak, aydınlık geleceğimiz olan gençlerimizin hedeflerini desteklemeyi amaçlayan ders çalışma merkezini inceleyen Vali Varol, merkezlerin hafta içi 16.00-20.00 ve hafta sonu 09.00-17.00 saatleri arasında öğrencilerimizin hizmetine açık olduğunu ifade etti.

Açılışın ardından Vali Varol; okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşan çocuklarımızı sınıflarında ziyaret ederek, gelecek hedefleri hakkında bir süre sohbet etti.

Daha sonra milletimizin geleceğe güvenle bakmasının teminatı olan kadın öğretmenlerimize karanfil takdim eden Valimiz Dr. Osman Varol, bugünümüzü ve yarınlarımızı inşa eden, hayatın her anında omuz omuza verdiğimiz tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Son olarak öğretmenlerimizle bir araya gelerek öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulayan Vali Varol: ” Öğretmenlerimizle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğumuzu bilmenizi isterim. İnsanlığın var olduğu her dönem öğretmenlik var olmuştur. Sizler; gelecekte de var olacak, toplumun kaderini değiştirme gücüne sahip çok önemli bir mesleği icra ediyorsunuz. Bizler doğrudan eğitim alanının içerisinde değiliz fakat eğitim ile yakından ilgileniyoruz. Çünkü eğitimin sunduğumuz en mühim kamu hizmeti olduğunu düşünüyoruz. Eğitim alanında her şey ideal bir biçimde ilerlediğinde diğer alanlarda işlerimizin daha kolay yürüdüğünü deneyimliyoruz.” dedi.

Valimiz Dr. Osman Varol’un katıldığı programla bugün itibari ile hayata geçen proje kapsamında çocuklarımızın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ikramları eşliğinde ders çalışabileceği okullar aşağıda belirtildiği gibidir:

 

MAHALLEOKUL ADI
Fatih MahallesiÖğretmenler Anadolu Lisesi
Fatih MahallesiErtuğrul Gazi Ortaokulu
Kazım Karabekir MahallesiNaci Gökçe Anadolu Lisesi
Kazım Karabekir MahallesiKazım Karabekir O.O.
Mehmet Akif Ersoy MahallesiŞerife Bacı M.T.A.L
Yavuz MahallesiEtüt Merkezi
Cumhuriyet MahallesiCumhuriyet Anadolu Lisesi
Alpaslan MahallesiKasım Bayram Ortaokulu
Kurtuluş/Fevzi Çakmak MahalleleriVali Ali Yerlikaya Ortaokulu
Sıdkiye/Gazi MahalleleriŞemsi Türkmen Anadolu Lisesi
Fırat Mahallesi( 2+1lerin bulunduğu bölge)Ağrı Dağı Anadolu Lisesi
Sanayi MahallesiYılmaz Hatunoğlu Anadolu Lisesi
100. Yıl MahallesiMurat Kız YBO
100. Yıl Mahallesiİpek Yolu Ortaokulu
Gazi/Abide Mahalleriİl Halk Kütüphanesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi