Vali Varol’un Başkanlığında, Sınır Güvenlik Sistemlerinin Ele Alındığı Çalışma Grubu Toplantısı Yapıldı

Vali Varol’un Başkanlığında, Sınır Güvenlik Sistemlerinin Ele Alındığı Çalışma Grubu Toplantısı Yapıldı

ABONE OL
22 Haziran 2022 19:31
Vali Varol’un Başkanlığında, Sınır Güvenlik Sistemlerinin Ele Alındığı Çalışma Grubu Toplantısı Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında, Türkiye-İran sınır hattında kurulan sınır güvenlik sistemlerinin ve alınacak ilave teknolojik tedbirlerin görüşüldüğü çalışma grubu toplantısı yapıldı.

“Sınır Fiziki Güvenlik Sistemi” projesi ile 2020 yılında tamamlanan sınır duvarının ve sınır güvenliği kapsamında alınacak ilave teknolojik tedbirlerin değerlendirildiği toplantıda, sınır güvenliği sistemleri hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Ağrı Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Varol; çok büyük emek, gayret ve masraflarla ortaya konulan sınır güvenlik sistemlerinin ülkenin güvenliğini sağlamak için yapılan önemli bir yatırım olduğunu belirtti.

Toplantıya Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’un yanı sıra Vali Yardımcısı V/Hamur Kaymakamı Kerem Türker, Doğubayazıt Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İsmail Sıkı, 5. Hudut Alay Komutanı Albay Ramazan Sedat Baş, İl Emniyet Müdür V. Sinan Çankal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci ve Polien Bilişim Teknolojileri AŞ yetkilileri katıldı.

 

Vali Varol’dan Vural Ailesine Ziyaret

 

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, sık sık gerçekleştirdiği hane ziyaretleri kapsamında bugün Fatih Mahallesinde ikamet eden Vural ailesini ziyaret etti.

Gülen gözlerle karşılanan Vali Varol, Vural ailesi ile hasbihal edip yakından ilgilendiği çocuğumuzdan gelecek hedefleri hakkında bilgi aldı. Vali Varol, eğitim öğretim yılını başarı ile geride bırakarak yaz tatiline giren evladımıza dinlenip, eğlenip bol bol kitap okuması önerisinde bulunarak çeşitli hediyeler verdi.

İçilen çay eşliğinde ailenin talep ve önerilerini büyük bir ilgi dinleyen Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Vural ailesine misafirperverlikleri dolayısıyla teşekkür ederek ziyaretlerini noktaladı.

Ziyaretlerinde Vali Varol’a, Vali Yardımcısı İbrahim Şenkon ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Şafi Erim eşlik etti.

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi