Vali Varol’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Vali Varol’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

ABONE OL
23 Nisan 2022 15:37
Vali Varol’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Valimiz Dr. Osman Varol, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102’nci yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

“Milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesini tüm dünyaya ilan ettiği tarihte, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102’nci yıl dönümünde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ortak bir coşkuyla kutluyoruz. Aynı zamanda şanlı tarihimizle, bizlere bu güzel ülkeyi armağan eden ecdadımızla bir kez daha övünüyor ve gurur duyuyoruz.

 

Milletimizi ortak bir hedef etrafında bir araya getirerek birleştiren Türkiye Büyük Millet Meclisi; vatan sevgisinin ve hür yaşama uğruna sergilenen fedakarlığın en güzel timsali olmuş; milletimiz, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımını atmıştır. Yüce Meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklal Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk milli iradenin hayat bulduğu bu kutlu günü geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiş; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız; dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz özel bir bayram olarak yerini almıştır.

 

Aydınlık yarınlar için en kıymetli hazinemiz olan çocuklarımızın; ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten, kendi kararlarını alabilen, kendine güvenen, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak, evlatlarımızı çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatarak geleceğe hazırlamak bugün bizlerin ortak sorumluluğudur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102’nci kuruluş yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hür irademizi ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz aziz Şehitlerimizi rahmet ve Gazilerimizi şükranla yad ediyor; tüm çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi