Ana Sayfa / GÜNDEM / Vali Varol, Yayalar Kırmızı Çizgimiz Sloganıyla Kırmızı Çizgimizi Çekti

Vali Varol, Yayalar Kırmızı Çizgimiz Sloganıyla Kırmızı Çizgimizi Çekti

Valimiz Dr. Osman Varol, “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” sloganıyla, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla İçişleri Bakanlığımızca hayata geçirilen proje kapsamında geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla birlikte “Kırmızı Çizgi”mizi çekti.

Işıksız yaya geçitlerindeki orta şeritlerin sembolik olarak kırmızıya boyanması ile sürücülere ”Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” mesajının verilmeye çalışıldığını ifade eden Vali Varol,  farkındalık oluşturarak yaya önceliği bilincinin oluşturulmasının hedeflendiğini belirtti.

Aydınlık geleceğimiz olan çocuklarımızla yakinen ilgilenerek, yaya önceliği algısı ve yaya güvenliği hakkında konuşan Vali Varol,  çocuklarımızdan ailelerinin yolculuk esnasındaki trafik ihlallerine bizzat müdahale etmesi ve fahri trafik polisleri olarak hayatın her anında yer almaları ricasında bulundu.

Erzurum caddesinde düzenlenen etkinlikte Valimiz Dr. Osman Varol’a; Belediye Başkanı Savcı Sayan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çimen, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen eşlik etti.

 

 

 

 

 

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den, KOSGEB İl Müdürü Taşkın’a Ziyaret

Murat Hançer’den, KOSGEB İl Müdürü Taşkın’a Ziyaret Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve İnternet Medya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.