Vali Varol, TURKOVAC Uygulamalarını Yerinde İnceledi

Vali Varol, TURKOVAC Uygulamalarını Yerinde İnceledi

ABONE OL
10 Şubat 2022 16:29
Vali Varol, TURKOVAC Uygulamalarını Yerinde İnceledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Valimiz Dr. Osman Varol, TURKOVAC Aşısı’nın uygulanmaya başlandığı Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid-19 Aşı Polikliniğini ziyaret etti.

Yaklaşık 20 aylık çalışma sonucunda geliştirilerek tüm bağımsız komisyonları geçen yerli aşımız TURKOVAC acil kullanım onayı alarak ülke genelindeki hastanelerde uygulanmaya başlandı.

Vali Varol, ilimizde dün itibari ile uygulanmaya başlanan TURKOVAC’ın uygulamalarını görmek ve yetkililerden bilgi almak için Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesine ziyarette bulundu.

Sağlık çalışanlarımızla hasbihal edip çalışmalarında başarılar dileyen Vali Varol, TURKOVAC Aşı’sı olan vatandaşımızla sohbet edip deneyimini dinledi.

Sahadaki sağlık ekiplerini sık sık ziyaret ettiklerini ve bu ziyaretlerle hem çalışmaları yerinde gördüklerini hem de sağlık çalışanlarımızın motivasyonunu arttırmayı amaçladıklarını belirten Vali Varol: “ Pandeminin dönüm noktalarından biri olan yerli ve milli aşımızın geliştirilmesi ve Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uygulanmaya başlanması ile birlikte bizler de TURKOVAC uygulamalarını müşahede etmek amacıyla aşı kliniğimize ziyaret gerçekleştirdik. Ziyaretimiz sırasında önceden randevusunu alan bir vatandaşımızın TURKOVAC Aşısı’nı vurulmasına da şahitlik ettik.” dedi.

TURKOVAC’a talebin fazla olduğunu belirterek sözlerini sürdüren Vali Varol: “Aşı konusunda tereddütleri olan vatandaşlarımızın yerli aşıyı beklediğini biliyor, ilimizde başlayan uygulama ile bu vatandaşlarımızın da hızlı bir şekilde aşı sürecine yoğunlaşacağına inanıyoruz.” dedi.

İlimizdeki vaka sayılarına ilişkin açıklamalarda bulunan Valimiz Dr. Osman Varol: “Omicron varyantı dolayısıyla ülkemizin genelinde olduğu gibi Ağrı’da da vaka sayılarında hızlı bir yükseliş yaşanmıştı fakat şimdilerde stabil haline gelen vaka oranının ilerleyen günlerde düşüşe geçmesini bekliyoruz. Yerli aşımızın da ilimizde uygulanmaya başlanması ile birlikte vatandaşlarımızdan ertelemeden aşı olmalarını rica ediyor, yakın zamanda salgın sürecini geride bırakmayı umut ediyoruz.” dedi.

Son olarak Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri ile çalışma toplantısı gerçekleştiren Valimiz Dr. Osman Varol’a ziyaretlerinde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut ve  Ağrı İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Coşkun Daharlı eşlik etti.

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi