Vali Varol, Özel Eğitim Uygulama Okulunu Ziyaret Etti

Vali Varol, Özel Eğitim Uygulama Okulunu Ziyaret Etti

ABONE OL
29 Nisan 2022 11:34
Vali Varol, Özel Eğitim Uygulama Okulunu Ziyaret Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Valimiz Dr. Osman Varol, Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret etti.

“Okuyan Şehir Ağrı” projesi kapsamında Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret eden Vali Varol, öğrencilerimiz tarafından okunan masalları dinledi.

İlkokuldan liseye tüm öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Valiliğimiz himayelerinde Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılında hayata geçirilen “Okuyan Şehir Ağrı” projesi kapsamında çocuklarımızla bir araya gelen Vali Varol; kendi kültürel kodlarımızı taşıyan, farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal gücünü geliştiren Anadolu masallarından olan  “Altın Yumurtlayan Tavuk, Kitap Okuyan Ayı, Altın Balta, Tilki ile Eşek, Aslan ile Fare” masallarını okuyan çocuklarımıza eşlik etti.

Okunan masalların ardından çocuklarımızla masallar üzerine sohbet eden Vali Varol; Anadolu topraklarının kadim kültürünü bünyesinde barındıran; halkın ortak ürünü olarak ağızdan ağıza, kuşaktan kuşağa aktarılan masalların mirasımız olduğunu ifade etti.

Valimiz Dr. Osman Varol’un, etkinliklerine sık sık katıldığı “Okuyan Şehir Ağrı” projesi kapsamında okullarımızda Nisan ayına kadar toplam 1 milyon 437 bin 994 kitap okunmuş; tiyatro, drama, münazara, öğrenci-yazar buluşmaları, kompozisyon yarışmaları ve şiir dinletileri gerçekleştirilmiş; okul gazete ve dergileri çıkarılmış; düzenlenen “8 Kitap Bir Öykü” yarışması sonucunda sekiz öyküden oluşan bir kitap basılmış; yarışmalarda dereceye giren ve en çok kitap okuyan 45 öğrencimiz Ankara’da İçişleri Bakanlığımızın ev sahipliğinde Anıtkabir, Polis Müzesi, Millet Kütüphanesi, 1. ve 2. Türkiye Büyük Millet Meclisi binasını ziyaret ederek İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile makamında bir araya gelmiştir.

Çeşitli faaliyetlerle zenginleştirilmiş olan “Okuyan Şehir Ağrı” projesinin başarıyla yürütüldüğünü görmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Vali Varol, geleceğimizin mimarı olan öğretmenlerimizle ettiği sohbetin ardından ziyaretlerini noktaladı.

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi