Vali Varol, İtalyan Ressamlar İshak Paşa Sarayı’nda Konulu Resim Sergisi’ne Katıldı

Vali Varol, İtalyan Ressamlar İshak Paşa Sarayı’nda Konulu Resim Sergisi’ne Katıldı

ABONE OL
6 Temmuz 2021 11:26
Vali Varol, İtalyan Ressamlar İshak Paşa Sarayı’nda Konulu Resim Sergisi’ne Katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Valimiz Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Savcı Sayan ve Protokol Üyeleri ile birlikte İshak Paşa Sarayı Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Hikmet Eraslan’a ait İtalyan Ressamlar İshak Paşa Sarayı’nda konulu Resim Sergisi’nin Açılış Töreni’ne katıldı.

Valiliğimiz koordinesinde düzenlenen ve yaz boyunca sürecek olan İshak Paşa Sarayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında sanatseverlerle buluşan, Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan’a ait İtalyan Ressamlar İshak Paşa Sarayı’nda konulu Resim Sergisi’nin ilimize ve sanatseverlere hayırlı olması temennisiyle kurdele keserek açılışını gerçekleştiren Vali Varol, sergiyi gezerek eserleri büyük bir ilgi ile inceledi.

Vali Varol: “Ekibimizle birlikte yaz boyunca sürecek kültür sanat etkinliklerini planlarken temel gayemiz Anadolu’nun giriş kapısı olan, sayısız medeniyete ev sahipliği yaparak onların bıraktığı çok kıymetli miraslara sahip olan bu toprakları kültür ve sanatla ülkemizin ve dünyanın gündemine getirmek, bu toprakların olumsuzluklarla anılmasının önüne geçmekti. Yola çıktığımız bu amaç doğrultusunda özellikle Ağrı Dağı ve çevresini kapsayan master plan hazırlığı içerisindeyiz. Bölgemizin sahip olduğu zenginlikleri tüm dünya insanlığına mal etmek için uzun vadeli önemli çalışmalar yürütüyoruz.” dedi.
Serginin ilimiz için önemine vurgu yaparak konuşmalarına devam eden Vali Varol: “Bugün burada bölgemizin değeri olan kıymetli iş insanı Hikmet Eraslan’ın katkılarıyla  gerçekleşen bu güzel sergi dolayısıyla kendilerine hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

İş insanı Hikmet Eraslan’ın kişisel koleksiyonunda bulunan ve İtalyan ressamların orijinal eserlerinden oluşan 58 adet yağlı boya tablosundan oluşan sergide eserler hakkında bilgi alan Vali Varol, Valiliğimiz koordinesinde yaz boyunca devam edecek kültür ve sanat etkinlikleri ile vatandaşlarımızın sanatla buluşturularak ilimizin kültürel ve doğal güzelliklerinin tanıtılacağını belirtti.

3 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında İshak Paşa Sarayı’nın ev sahipliğinde hemşehrilerimizi ve sanatseverleri ağırlayacak olan serginin açılış programı Vali Varol’un Hikmet ve Ahmet Eraslan’a plaket takdimi ile sona erdi.

Sergiye Valimiz Dr. Osman Varol’un yanı sıra, Belediye Başkanı Savcı Sayan, Vali Yardımcısı Ahmet Vezir Baycar, Doğubayazıt Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, Taşlıçay Kaymakamı Murtaza Ersöz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ebumuhsin Bulut, Protokol Üyeleri, Eraslan ailesi ve basın mensupları katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi