Ana Sayfa / GÜNDEM / Vali Varol, 15 Temmuz Farkındalık Konferansı’na Katıldı

Vali Varol, 15 Temmuz Farkındalık Konferansı’na Katıldı

Vali Varol, 15 Temmuz Farkındalık Konferansı’na Katıldı

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, İl Protokol Üyeleri’miz ile birlikte İbrahim Çeçen Üniversitesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz Farkındalık Konferansı’na, Üniversite Selçuklu Salonu’nda katıldı.

Vali Varol ve İl Protokol Üyeleri’nin 15 Temmuz konulu fotoğrafların yer aldığı serginin gezisi ile başlayan program; Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve 15 Temmuz Sinevizyon Gösterisi ile devam etti.

Valimiz Dr. Osman Varol ve İl Protokol Üyeleri’miz, 15 Temmuz Farkındalık Konferansı açılış konuşmasını yaptı.

Vali Varol: “Öncellikle hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Bilindiği gibi, 15 Temmuz 2016 tarihinde milletimizin iradesine, demokrasisine, istiklaline ve istikbaline yönelik FETÖ tarafından yapılan hain darbe girişimi karşısında halkımız sokaklara inerek namluların, tankların, helikopterlerin, uçakların karşısında milletinden aldığı güç ile dimdik durmuş ve bu talihsiz ve menfur girişimi akamete uğratmıştı. Gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Aziz Şehitlerimiz, o gece adeta ölümü göze alarak sokakları, meydanları doldurmuş ve isimlerini tarihe altın harflerle yazdırmışlardır. Şüphesiz ki milletimizin bu cesareti ve iradesine sahip çıkma kararlılığı her türlü takdirin üzerindedir. Aziz Milletimiz bu duyarlılığıyla, saygınlığına ve büyüklüğüne yaraşır biçimde hareket ederek tarihimizin gurur dolu en önemli sayfalarına bir yenisini daha eklemiştir. Türk Milleti istiklali ve istikbali söz konusu olduğunda neleri başarabileceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Biz bu destanı unutmamak, unutturmamak ve gelecek nesillere aktarmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Şehit olan vatan evlatlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyor, gazilerimize de Yüce Allah’tan sağlıklı uzun ömürler diliyorum.” dedi.

Ardından Mehmet Emin Öz, “Türkiye’de Darbeler” adlı konferans sunumunu gerçekleştirdi.

Program, İbrahim Çeçen Üniversitesi kampüsünde düzenlenen, Valimiz Dr. Osman Varol’un ve İl Protokol Üyeleri’nin katıldığı “Bayrak Yürüyüşü” ile devam etti.

Programa; Valimiz Dr. Osman Varol, Ağrı Belediye Başkan Vekili Mehmet Alpaslan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehdi Can, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, Rektör Yardımcıları, İl Başkanları ile Tarihçi ve Eğitimci Mehmet Emin Öz katıldı.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan: HDP ve CHP Kürtlere yeni tuzaklar kuruyor

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, HDP ve CHP’nin Kürtlere yeni tuzaklarkurduğunu belirtti.Sosyal medya hesabından konuya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.