Ana Sayfa / GÜNDEM / Vali Işın’dan PKK’ya”Siz Kimsiniz, Siz bir avuç çapulcusunuz.Siz bu devletle baş edemezsiniz”

Vali Işın’dan PKK’ya”Siz Kimsiniz, Siz bir avuç çapulcusunuz.Siz bu devletle baş edemezsiniz”

Ağrı Valisi Musa Işın, Diyadin’de şehit ve gazi yakınları ile birlikte iftar etti. Işın, PKK’nın verdiği zayiatları anlattıktan sonra “Siz kiminle mücadele ediyorsunuz, Siz Kimsiniz, Siz bir avuç çapulcusunuz. Siz bu devletle baş edemezsiniz. ” dedi.

Diyadin’de düzenlenen İftar programına Vali ve Belediye Başkan Vekili Musa Işın, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız,Jandarma Komutanı Albay Coşkun Sel, İlçe Kaymakamı Olgun Öner, şehit ve gazi yakınları katıldı.

Ramazanda bir ay boyunca şehit yakınlarını,gazileri, fakirleri, kimsesizleri ve engellileri yalnız bırakmadıklarını belirten Vali Işın şunları söyledi, ” Allah’a şükür devletimiz zengin ve kerimdir. Hiçbir vatandaşını yalnız bırakmıyor. Fakirine sahip çıkıyor, duluna sahip çıkıyor, yetimine sahip çıkıyor. Maaş veriyor, gıda yardımı yapıyor ve yalnız bırakmıyor. İhtiyaç sahibi herkese kolilerle gıda gönderdik, Kızılay aracılığıyla hergün 3500 kişiye iftar yemeği gönderiliyor. Bizler birbirimizi sevmek ve kucaklamak zorundayız. Şehitlerimiz anneleri bizim annemiz babaları babamızdır. Hiçbir zaman Şehitlerimizin yakınlarını namerde muhtaç etmiyoruz. Bu konuda hassasız, onları sahipleniyoruz. Onlar en değerli varlıklarını bu vatan için toprağa verdiler.”

Haydutlara, eşkıya sürüsüne, teröristlere, alçaklara hiçbir şekilde aman vermeyeceklerini söyleyen Işın Bir vatanımız var canımız feda olsun, Bir ezanımız var canımız feda olsun, bir bayrağımız var canımız feda olsun. Zaten biz bunları kaybedersek yaşayamayız. Vatanımız kutsaldır ve değerlidir bizde bunu canımız pahasına koruyacağız. Bu haydutlara, eşkıya sürüsüne, teröristlere, alçaklara hiçbir şekilde aman vermeyeceğiz. Diyadin halkı terörden çok çekti biliyoruz. Geldiğimizden beri söylüyoruz. Gelin gittiğini yol yanlış yoldur. PKK’nın terörün ve onların yandaşlarının arkasından gitmeyin, bu yol çıkmaz yoldur dedik.İt sürüsüne kapılanların akıbeti uçurumdur, yok olmaktır.”

PKK’nın peşinden gidenlerin başlarını kaldırdıklarını gün başlarına bomba düştüğünü belirten Işın “ Tendürek’te 29 kişi gebertildi yok edildi. Ondan önceki gün 9 kişi daha öldürüldü, Çemçe’de 7 kişi öldürüldü, Kato’da onlarcası öldürüldü, teslim olmaya başladılar. Siz kiminle mücadele ediyorsunuz, Siz Kimsiniz, Siz bir avuç çapulcusunuz. Siz bu devletle baş edemezsiniz. PKK terör örgütünün başındaki baronlar, kandilde keyiflerini sürerken, onları kullanan Avrupalı uşaklar ve maşalar, sizi sahaya sürüyor,fakir fukarayı götürüyor, sonra diyor gidin annenizi babanızı amcanızı ve akrabanızı öldürün. Biz istiyoruz ki çalışsın evine ekmek götürsün, devlet bunu yapmaya çalışıyor, onlarda ters çevirmeye çalışıyor.”

İftar’ın ardından Diyadin’de vatandaşlarla sohbet eden Işın, Teravih namazının ardından ilçeden ayrıldı.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Valisi Varol Esnafla Bir Araya Geldi

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, protokol üyeleri i Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, protokol üyeleri …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.