Ana Sayfa / GÜNDEM / Vali Işın’dan Aday öğretmenlere “Siz yetiştirirseniz kimse hain çıkmaz, hırsız çıkmaz, uğursuz çıkmaz.”

Vali Işın’dan Aday öğretmenlere “Siz yetiştirirseniz kimse hain çıkmaz, hırsız çıkmaz, uğursuz çıkmaz.”

Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Musa Işın, Ağrı’ya atanan 206 aday öğretmeni makamında ağırladıktan sonra Atatürk kongre ve kültür merkezinde bir restaurantta bir araya geldi. Işın aday öğretmenlere görevlerinin kutsal bir meslek olduğunu belirtirken Siz yetiştirirseniz kimse kalabalık şehirlerde kendini infilak ederek onlarca masumun ölümüne sebep olmaz ”dedi.

Aday öğretmenlerle buluşan Işın Öğretmenleri buraya atanmalarından ve zorlu bir süreci tamamladıklarından dolayı  tebrik ettikten sonra şöyle devam etti “Hepiniz burada güzel hizmetler vereceksiniz. Burası herhangi bir yer değildir. Bugün orta anadoluda, batıda hizmet etmek kolaydır, hepiniz aynı zamanda hepimiz için kolaydır. Herkes Batıda, Orta anadoluda görev yapabilir. Orasıyla ile burası arasında bugün itibari ile sorumluluk açısından çok büyük bir fark vardır. Biz bu ülkenin aziz bir vatandaşı olarak memleketimizin bu köşesinde hizmet etmemiz gereken, çocuklarımızı kendi değerlerimize göre yetiştirmemiz gereken bu ilde görev yapıyorsak, bu görev değerlidir kutsaldır bir o kadar da hayırlıdır. Sizler mesaiye yeni başlıyorsunuz gençsiniz, heyecanlısınız bu heyecanınızı bu gençliğinizin bir kısmını, bir kaç yılını ihtiyaç duyduğumuz bugün, bu şartlarda en verimli ve en fedakarca bir şekilde kullanacağınızı tahmin ediyorum.

ÖĞRENCİLERİMİZE VATAN VE BAYRAK SEVGİSİNİ ÖĞRETECEĞİZ

Sözleşmeli öğretmen sistemine geçmenin iki nedeni var. Birinci nedeni, buraya gelen öğretmen arkadaşlarımız 14 ay kalıyorlardı,verimli olmadan gidiyorlardı, ne öğretmen öğrenciyi nede öğrenci öğretmeni tanıyordu. Burası bir geçiş köprüsü olarak değerlendiriliyordu. Hükümetimiz, Milli eğitim bakanlığımız bu yanlışı gördü ve bu yanlışı düzeltti. İkinci nedeni şu, bu bölgenin hassas bir bölge olduğunu ülkemiz için önemli olduğunu, ülkenin bütünlüğü açısından önemli olduğunu söyledik. Biz okulumuzda öğrencilerimize milli ve manevi değerlerimizi, vatan sevgisini, bayrak sevgisini, Din sevgisini, İslam sevgisini ve gelenek göreneklerimizi öğreteceğiz. Bunu Yapmadığımız takdirde yarın İstanbul’da, Ankara’da ve İzmir’de bir bomba bizi bulabilir bunu böyle değerlendirelim. Sizin elinizden geçecek hiçbir öğrenci bu vatana ihanet içinde olmamalıdır. Bunun böyle bir vebali vardır.

SİZ YETİŞTİRİRSENİZ KİMSE ELİNE SİLAH ALMAZ

Bakın polislerimiz, askerlerimiz sizden daha zor şartlarda burada mecburi görev olarak 5 ila 6 yıl çalışanlar var. Sınır boylarında, eksi 35 derecelerde canlarını terör örgütünün, hainlerin kurşunlarına siper ederek bizim için nöbet tutuyorlar.ücret alıyorlar. Burada dağa terörist gitmesin diye çocuklarımızı değerlerimize göre yetiştireceğiz. Sizin en az bir asker, polis kadar sorumluluğunuz var. İstirham ediyorum sizden, memleketimizi seviyoruz, vatanımızı seviyoruz, bayrağımızı seviyoruz, insanlarımız ölmesin istiyoruz. Bize matematikten önce fizikten önce kimyadan, biyolojiden önce bu ülkeye sadakat gerektirir şekilde hareket etmemiz lazım. Önce ülkemize sadakat öğrenmemiz lazım. Siz yetiştirirseniz kimse eline silah almaz, siz yetiştirirseniz kimse bomba koymaz arabaların altına, Siz yetiştirirseniz kimse kalabalık şehirlerde kendini infilak ederek onlarca masumun ölümüne sebep olmaz, siz yetiştirirseniz kimse bu memlekette hain çıkmaz, hırsız çıkmaz, uğursuz çıkmaz.”diye konuştu.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ),  “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı düzenlendi. AİÇÜ Kültür ve …