Ana Sayfa / GÜNDEM / Vali Işın : PKK’yı bu yıl bitireceğiz

Vali Işın : PKK’yı bu yıl bitireceğiz

Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Musa Işın, Hamur İlçesi’nde Yukarı Gözlüce Köyünde bulunan Jandarma Karakolunu ziyaret ederek Askerlerle ile sahur yaptı.

Ağrı’ya 37 kilometre uzaklıkta bulunan Yukarı Gözlüce Köyü Jandarma Karakolu’nda yapılan sahur’a Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Musa Işın, 12.nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Ahmet Ömercikli, İl Jandarma Komutanı Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, Vali Yardımcısı Ejder Demir ve ATSO başkanı Saim Alpaslan Katıldı. Vali Işın ve Tugay Komutanı Ömercikli, sahur’dan önce Yukarı Gözlüce Köyü Jandarma Karakolu şeref defterini imzaladı.

Vali Işın Hamur İlçe Jandarma Komutanı Yücel Yılmaz’dan bölgenin geneli hakkında brifing aldı. Sahurdan sonra bir askerin yaptığı dua Vali Işın’ın dikkatini çekti ve askerle dua hakkında sohbet etti. Işın burada askerlere yaptığı konuşmada Terör örgütlerinin vatanımıza ve bayrağımıza göz diktiğini ancak terör örgütleri ile sonuna kadar mücadele edeceklerini belirtti. Işın, “Kanımızın son damlasına kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Vatanımızı bu pis ayaklara çiğnettirmeyeceğiz. Ezanımızı susturtmayacağız, bayrağımızı indirtmeyeceğiz., istiklalimizi koruyacağız. Vatanımızın her karış toprağına sahip çıkacağız. Hiç kimseyi bu topraklara sokmayacağız. Biz DAEŞ’İ Fırat Kalkanında alt ettik. Aynı şekilde PKK’yı da bu sene bitirme noktasına getireceğiz. Devletimizin, hükümetimizin ve bakanlığımızın kararlığı ile biz inşallah PKK’yı bu yıl bitireceğiz. PKK’ya çok büyük zararlar veriyoruz. Bu ülkeye ihanet edenler cezalarını canlarıyla ödemeye devam edeceklerdir. Nitekim şu anda da devam ediyorlar, hepsi ihanetlerinin bedelini canları ile ödemeye devam ediyor. Daha dün çemçe’de 7 terörist, geçtiğimiz günlerde Tendürek Dağı’nda 29 terörist öldürüldü. Ondan 1 hafta önce yine Tendürek Dağı’nda 9 terörist öldürüldü. Başlarını kaldırdıkları her gün başlarına bomba yağacak. Bu namussuzlar, haysiyetsizler ve şerefsizler inlerinden çıkamayacak hale gelecekler. Biz sizin hakkınızı maddi olarak ödeyemeyiz. Siz çok ulvi, büyük bir fedakarlıkta bulunuyorsunuz. Bunun maddi bir karşılığı yoktur. Bu millet İslam’ın son kalesidir. Cenab-ı Hak bu milleti, vatanımızı muhafaza edecektir.” Diye konuştu.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İLİMİZDE DOMATES HASADI YAPILDI

İlimiz Merkez Yazılı Köyü’nde Erol ŞAHİN’e ait domates tarlasında İl Müdürü Kenan ENGİN’in de katılımıyla …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.