Ana Sayfa / GÜNDEM / Vali Işın Öğrencilerle Yurt Yemeğinde buluştu.

Vali Işın Öğrencilerle Yurt Yemeğinde buluştu.

Vali Işın Öğrencilerle yemek yedi 

 

Ağrı Valisi Musa Işın, “Pansiyonum Güzel Evim” projesi kapsamında Ağrı Anadolu Lisesi Öğrenci Yurdu’nu ziyaret ederek öğrencilerle birlikte yemek yedi.  

Ağrı Valiliği’nin desteğiyle ve İl Milli Eğitim müdürlüğü tarafından yürütülen “Pansiyonum Güzel Evim” projesi kapsamında, Ağrı Anadolu Lisesi Öğrenci Yurdu’nu ziyaret eden Vali Musa Işın İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu ve okul yöneticileri tarafından karşılandı.

Öğrencilerle birlikte karavana yemeği yiyen Vali Işın, daha sonra öğrencilerle bir araya gelerek istek ve taleplerini dinledi.

Öğrencilere okul hayatında yaşadıklarını  anlatan Vali Işın, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Vali Işın,” “Pansiyonum Güzel Evim” projesiyle ilimizdeki pansiyonlu okullarda barınma hizmeti verilen öğrencilerimizin pansiyonda geçirdikleri süre içerisinde daha nitelikli hizmet almalarını, daha mutlu, daha huzurlu, ev sıcaklığında ve aile şefkati içerisinde olmalarını sağlamaktır. Pansiyonlarda kalan öğrencilerimiz için; pansiyonlardaki yaşam alanlarını severek, isteyerek kullanacakları ve yararlanacakları mekânlar haline getirmek, pansiyon hizmetlerinin öğrencinin en az evindeki kadar ihtiyaca cevap verecek nitelikte ve kalitede olmasını sağlamaktır. Bu doğrultuda ilimizdeki pansiyonları; ülkemizin en iyi, en kaliteli, en yaşanası pansiyonları haline getirmek amaçlanıyoruz ”dedi.

Sohbette kendi eğitim yıllarını anlatan Vali Işın, zaman içerisinde şartların çok değiştiğini ve günümüz şartlarının değerinin iyi bilinmesi gerektiğini vurguladı.

Vali Işın, ziyaret sonrasında öğrencilere kitap ve kırtasiye malzemesi hediye etti. 

thumbnail_img-20161107-wa0032 thumbnail_img-20161107-wa0033 thumbnail_img-20161107-wa0034 thumbnail_img-20161107-wa0035 thumbnail_img-20161107-wa0037

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) OSB’nin Alt Yapı Yapım İşi Protokolü İmzalandı

“Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi Alt Yapı Yapım İşi” Protokolü İmza Töreni …