Ana Sayfa / GÜNDEM / Vali Işın İçin Veda Yemeği verildi.

Vali Işın İçin Veda Yemeği verildi.

21 Haziran’da yayınlanan valiler kararnamesi ile merkeze alınan Ağrı Valisi Musa Işın için gençlik merkezinde veda programı düzenlendi.

 Vali Işın, İlk geldiğimde teröristler silahları ile birlikte çarşı merkezine gelip traş oluyorlardı. Vatandaşları tehditle dağa götürüp haraca bağlıyorlardı. Göreve başladığımdan bir Ay sonra sözde mahkemeleri topladık.Doğubayazıt Güngören köyünde terör örgütü ile yandaşları bir araya gelerek, dağdan teröristler silah sıka sıka aşağı inerek piknik yapıyor, halay çekiyorlardı. Teröristler alanda kurulan platformda nutuk çektiler. Çocuklarınızı ‘askere değil bize gönderin’ dediler. Bizim mahkemelerde yargılanın Türkiye cumhuriyeninin mahkemelerinde değil. Yakında serhildan başlanılacak dediler. Köylülerimiz ve muhtarlarımız tehdit edildiler. Bir hafta sonra yani 11 Nisan’da aynı manzarayı Tendürek’te Yukarıtütek köyünde yaşanacağını öğrendim. İstihbarat değildi açıkça söyleniliyor ve Reklam yapılıyordu. Sıcak lahmacunlar götürülüyor, kamyonlarla Su fabrikasından sular taşınıyormuş. Dedim ki ‘kesinlikle buna izin vermeyeceğiz. Bir ülkede meşru sadece Türk Silahlı Kuvvetleri ve polis silah taşıyabilir. Başka kimse taşıyamaz biz buna izin vermeyeceğiz.Yukarıtütek köyünde tedbirli olarak operasyon düzenledik. Orada çadır kurulmuş, teröristler çadır içerisindeydiler. ‘Teslim ol’ denildiğinde silahla karşılık verdiler. O Gün ikindi vaktine kadar çatışma devam etti. 5 terörist öldürüldü, 4 Asker yaralandı. O Türkiye’de bir milattır. Ondan sonra hiçbir vatandaşımız ne haraca bağlanmıştır ne de tehdit edilmiştir. Ne de teröristler ellerini sallaya sallaya mahallelere girebilmişlerdir. Halkımızın devletimize, hükümetimize ve ordumuza karşı güveni tam olarak tesis edilmeye başlanıldı.Gerek belediyede gerek özel idarede. Haram yemediğim gibi yedirtmemeye de gayret gösterdim. Allah hepinizden razı olsun. Ağrı halkına hakkım yok onların bana hakları var. Hakkınızı helal edin.” dedi.

Programa, vali yardımcıları, kaymakamlar, 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, İl Jandarma Komutanı Albay Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, kurum müdürleri, kentteki çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri, esnaf, kanaat önderleri ve valilik personeli katıldı.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ),  “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı düzenlendi. AİÇÜ Kültür ve …