Ana Sayfa / GÜNDEM / Vali Işın Eleşkirt’te Muhtarlarla Buluştu

Vali Işın Eleşkirt’te Muhtarlarla Buluştu

Vali Işın, Eleşkirt Belediyesi taziye evinde muhtarlarla bir araya gelerek istek ve sıkıntıları dinledi.
Işın, burada yaptığı konuşmada, devlet olarak amaçlarının halkın refah ve huzur içerisinde yaşamalarını sağlamak olduğunu söyledi.
Ülkedeki huzur ve birliğe sahip çıkılması gerektiğini belirten Işın, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan neredeyse bizde her zaman olduğu gibi hep onun yanında olacağız. Çünkü 15 yıldır cumhurbaşkanımız bu halkın derdine ortak oldu ülkemizi hep ileriye götürdü. Bizde bugün onun yanında olacağız.” ifadesini kullandı.
Huzuru bozanlara asla fırsat verilmemesini isteyen Işın, şu değerlendirmelerde bulundu:
“Çocuklarımızı ellerimizden götürenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Göz yaşına sebep olabilecek her türlü hadiseden kendimizi ve ailemizi uzak tutacağız. Biz devlet ve halk olarak üç beş tane çapulcuyla mı başa çıkamayacağız. Biz bin yıldan fazladır Kürt, Türk, Laz ve Çerkez Türkiye’de ki bütün milletler olarak İslam tevhidi altında birleşmiş milletiz. Bu güne kadar birlikte yaşamış, komşuluk ve iş ortaklığı yapmışız. Birlikte tek vücut olmuşuz. Kimse kimseye sen Kürt’sün, sen Türk’sün diye bir şey söylemiyor. PKK dinden, inançtan uzak bir terör örgütü olduğu gibi bizim ülkemizi karanlıklara götürmek istediğini hepimiz anladık.”
Herkesin eşit olduğunu ve eşit haklara sahip olduğunu vurgulayan Işın, “Hepimiz kardeşiz ve Müslümanız. Teröristlere ne kadar hakaret ve küfür etsek içimiz rahat olmuyor. Çünkü bunlar 32 yıldır asker, polis ve Kürtleri öldürüyorlar. Terör örgütlerini buradan bir kez lanetliyoruz.” diye konuştu.
Işın, 16 Nisan’daki referandum sürecine de değinerek, sözlerini şöyle tamamladı:
“Bu referandum siyasi bir seçim değildir. Yani bir partinin yanında yer almak değildir. Ülkenin istikrar içinde ilerlemesidir. Referandum büyümektir, güçlenmektir ve ileriye gitmektir. Bir köyde iki muhtar olur mu? Bir ilde iki valide olmaz. Çünkü düzen sağlanmaz, yönetilemez. Bu sistemle kısaca bir köyde tek muhtar bir ülkede tek yönetici olsun diyoruz. Yani Başbakan aradan çıkacak hangisi seçilmişse artık Cumhurbaşkanı gelecek. Bu sistemle Cumhurbaşkanı gökten inmiyor. Siz seçeceksiniz. 5 yıl sonra çalışmadıysa seçmezsiniz olur biter. Yani er meydanı kim kendine güveniyorsa o aday olacak. Şimdi ülkenin geleceği için bir karar verdiği zaman.”dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.