Ana Sayfa / GÜNDEM / Vali Işın Doğubayazıt İlçesinde ziyaretlerde bulundu

Vali Işın Doğubayazıt İlçesinde ziyaretlerde bulundu

Ağrı Valisi Musa Işın, eşi Tuba ışın ile birlikte Doğubayazıt İlçesinde Aile Destek Merkezi ve Gençlik Merkezini ziyaret etti.

Doğubayazıt’ta Said-i Nursi İmam Hatip Ortaokulu açılışına katılan Vali Işın, buradan Ahmed-i Hani öğrenci yurduna geçerek, burada öğrenim gören öğrencilerle birlikte öğle yemeği yedi.

Daha sonra Aile Destek Merkezine geçen Vali Işın, burada verilen hizmetlerle ilgili yetkililerde bilgi aldı.

Eşi Tuba ışın ile birlikte kursiyerlerle sohbet eden Vali Işın, kursiyerlerin talebi üzerine kurs sürelerinin uzatılacağı sözünü verdi.

Aile Destek Merkezinde İngilizce, Arapça, el işi, okuma yazma ve spor alanlarında hizmet verildiğini belirten Vali Işın, “burada ev hanımları hem değişik alanlarda verilen eğitimlerden faydalanıyor hem de meslek kazanıyorlar. Evlerine buradan öğrendikleri ve kazandıklarını beceriler sayesinde destekte bulunuyorlar. Boş zamanlarını daha verimli geçiriyorlar. Bu hizmetlerin daha da yaygınlaşarak devam etmesi için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Kursiyerler ve öğreticilerle bir süre sohbet eden Işın, minik öğrencilerle yağ satarım bal satarım oyununu oynadı.

Daha sonra Gençlik Merkezine geçen Vali Işın, öğrencilerle masa tenisi oynadı. Gençlik Merkezinde incelemelerde bulunan Vali Işın, eşi Tuba Işın ile birlikte gençlerle sohbet etti.

Vali Işın, daha sonra esnaf ziyaretinde bulunarak, bir kahvehanede vatandaşlarla sohbet etti.
IMG_9937 IMG_9943 IMG_0074 IMG_0033 IMG_0031 IMG_0018

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …