Ana Sayfa / GÜNDEM / Vali Işın Diyadin’de temel attı, Taşlıçay’da İftar Açtı

Vali Işın Diyadin’de temel attı, Taşlıçay’da İftar Açtı

Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Musa Işın Diyadin’de 24 derslikli, 200 kişi kapasiteli pansiyon ve içinde spor salonu olan kompleksin temelini attı.

 

Işın, Diyadin’in, terörden çok etkilenen ilçelerin başında geldiğini belirterek “Diyadin, adeta üzerinden bir dünya savaşı geçmiş kasaba görüntüsünde olan yerleşim alanıdır. Bu ilçe ve ilçe halkı bunları hak etmiyor. Halkımız medeni bir halktır, Müslüman’dır, inançlıdır. Bağırmamızın, çağırmamızın, gayret göstermemizin bütün nedeni budur. Halkımızı terör belasından hep beraber kurtaracağız.” ifadesini kullandı.

 

Temel atma törenine Ağrı Valisi ve Belediye Başkan vekili Musa Işın, Diyadin Kaymakamı Olgun Öner, Milli Eğitim müdürü, Yakup Turan, İl Özel İdare genel sekreteri Erhan Tenekeci, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Güzel bir vesile ile bir araya geldiklerini belirten Işın “Geçen sene burada 16 derslikli bir okulun temelini atmıştık. Şimdide burada aynı kampüs içerisinde 24 derslikli, 200 kişi kapasiteli pansiyon ve içinde spor salonu olan kompleksin temelini attı. Eskiden bunları yapmak mümkün değildi. Artık ilçelerimizde dahil her yerde böyle kompleksleri yapabiliyoruz. Bu da ülkemizin nereden nereye geldiğinin bir göstergesidir.”dedi.

 

Diyadin ve bölge halkının terör belasından çok çektiğini vurgulayan Işın, şunları kaydetti:

“Diyadin halkı bundan çok çekmiştir artık çeksin istemiyoruz.Teröre sırtını dönmüştür, dönmeye de devam etsin. Terörün hiç kimseye faydası yoktur. Çocuklarımızı, gençlerimizi elimizden aldı bu haydutlar, bu eşkıya sürüsünün arkasından yürümeyelim, bunlara muhabbet beslemeyelim. Muhabbet besleyenler, bunlarla birlikte hem burada hem de ahirette helak olacaktır.”

 

Rusya’dan Diyadin’e yatırımcıların geleceğini söyleyen Işın “ Önümüzde ki günlerde Rusya’dan bazı yatırımcıların gelip beraber beş yıldızlı sağlık merkezininde içinde olacağı termal otel inşaatına başlanacak. Aynı zamanda bizim Diyadin jeotermalininde böyle projeleri var, kompleksler projesi var. Burada tetkik yapıldı 200 santigrat derece sıcaklık tespitlik edildi ve elektrik üretimi yapılacak bunlar bizim zenginlimizin göstergesidir.”

 

Vali Işın, temel atma töreninin ardından Taşlıçay ilçesine geçerek kaymakamlık tarafından Şehit ve Gazi ailelerine verilen iftar yemeğine katıldı.Vatandaşlarla birlikte orucunu açan Vali Işın, daha sonra Taşlıçay esnafını ziyaret ederek sohbet etti.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İLİMİZDE DOMATES HASADI YAPILDI

İlimiz Merkez Yazılı Köyü’nde Erol ŞAHİN’e ait domates tarlasında İl Müdürü Kenan ENGİN’in de katılımıyla …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.