Ana Sayfa / GÜNDEM / Vali Elban, Muhtarlarla yemekte buluştu

Vali Elban, Muhtarlarla yemekte buluştu

Ağrı Valiliği 19 Ekim 2016 tarihinin  “Muhtarlar Günü” olarak ilan edilmesi nedeniyle kutlama etkinlikleri düzenledi.

   Ağrı Valiliği önünde gerçekleştirilen çelenk sunum töreninin ardından Ağrı Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Demir ve yönetim kurulu üyeleri Vali Süleyman Elban’ı makamında ziyaret ettiler.

    Muhtarlar Günü kutlama programı köy ve mahalle muhtarları onuruna düzenlenen yemek ile devam etti. Düzenlenen yemeğe Vali Süleyman Elban, İl Jandarma Komutanı Gökhan Şahin, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Özel İdare Genel Sekreteri Erhan Tenekeci ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

    19 Ekim Muhtarlar Gününü kutlayan ve dünyaya demokratik açıdan en örnek kurumlarımızdan birisi muhtarlık sistemi olduğunu ifade eden Vali Elban, ‘’  Son dönemde özellikle sayın cumhurbaşkanımızın muhtarlarla ilgili yapmış olduğu toplantılar ve muhtarlar günü ile ilgili yapılan düzenlemelerden sonra kamuoyunda muhtarların varlığı, muhtarlık kurumunun sorumluluğu, yetkileri ve önemi bir kez daha gündeme gelmiştir.   Muhtarlarımız bizim köy veya mahallelerde ki gören gözlerimiz, duyan kulaklarımız ve bizi orada temsil eden yetkili ve etkili makamında olan insanlardır. Sizlerin de bu sorumluluk ve bilinçte olduğunu biliyoruz. Bu manada bizlere aktardığınız her konuyu da hassasiyetle değerlendiriyoruz ve olabildiğince de cevap vermeye çalışıyoruz. İlimizin her noktasında sorumlu olduğunuz bölgede ki ihtiyaçları sizler bizlere bildireceksiniz, kamu hizmeti ya da kişisel ihtiyaçlarla ilgili insanımızın isteklerini, eksikliğini ve sıkıntısını en kısa zamanda en iyi şekilde gidermeye çalışacağız’’ ifadelerini kullandı

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …