Ana Sayfa / GÜNDEM / Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ağrı’da “Cazibe Merkezleri Programı” tanıtım toplantısına katıldı.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ağrı’da “Cazibe Merkezleri Programı” tanıtım toplantısına katıldı.

​Bakan Arslan ve Bakan Elvan, Cazibe Merkezleri Programı tanıtım toplantısına katılmak üzere Ağrı’ya geldi. İki bakan Ağrı’lı iş adamları ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Ulaştırma Bakanı Arslan, “Cazibe Merkezleri Programları ile amacımız bölgemiz insanının yerinde ikamet etmek, yerinde istihdam yaratmak. Üretimin geliştirilmesi ve bölge illerinin de birbirini destekler hale gelmesi, bu bölge üzerinden de yakın coğrafyamızda yer alan ülkelerle de iş yapabilir, yaptığımız üretimi pazarlayabilir hale gelmemiz açısından çok önemli bir çalışma yapıldı. Bu çalışmanın hükümet olarak elbette ki bir maddi boyutu var. Bunların önemli olmadığının, önemli olanın geçmişte yapılan ve başarılı olmayan teşvikler gibi değil, tam tersine uzun soluklu bölgenin kalkınmasını sağlayacak, bölge illerinin diğer illerle arasındaki kalkınmışlık farkını giderecek ve bölge insanının refahını artıracak bir çalışmanın ortaya konması, bu çalışma kapsamında da hükümetin bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu alanda başarılı olmak adına her ne ihtiyaç duyulacaksa bunların düzenlemesini yapacağını ortaya koymuş olması bizim ziyadesiyle memnun olduğumuz, bölge halkı olarak ta hükümetimiz ve Sayın Başbakanımıza müteşekkir olduğumuz bir konudur” dedi.

Cazibe Merkezleri Programı için bilgi veren Bakan Lütfi Elvan ise, “Ağrı ilinin kalkınması, gelişmesi, diğer illerimizle olan gelişmişlik farklarının daha da iyi bir noktaya getirilmesi ve gelişmişlik farklarının azaltılması yönünde uygulamaya koymuş olduğumuz Cazibe Merkezi Programı’nı anlatmak için buradayız” diye konuştu.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’dan Basın Açıklaması