Ana Sayfa / GÜNDEM / Tutak Belediye Başkanı Fırat Öztürk Tutuklandı !

Tutak Belediye Başkanı Fırat Öztürk Tutuklandı !

Ağrı'nın Tutak ilçesinde düzenlenen terör operasyonunda aralarında DBP'li Tutak Belediye Başkanı Fırat Öztürk'ün de bulunduğu 3 kişi tutuklandı.

İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince 23 Ocak'ta düzenlen terör operasyonu kapsamında Tutak Belediye Başkanı Fırat Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı.İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Belediye Başkanı Fırat Öztürk, C.B. ve R.Y. "terör örgütüne yardım ve yataklık" iddiasıyla tutuklandı. Diğer şüphelilerin işlemleri sürdürülüyor.

Jandarma ekiplerince önceden belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda, 2014-2015 yılları arasında sözde "adalet komisyonu" adı altında PKK/KCK terör örgütü adına ilçe merkezi ve köylerinde vatandaşlara korku ve tehditle ceza kestiği belirlenen aralarında Öztürk'ün de bulunduğu 15 kişi gözaltına alınmıştı.

Fırat Öztürk Kimdir?

17/09/1978 yılında Ağrı'nın Tutak ilçesi Ocakbaşı (Mirze) Köyü'nde dünyaya geldi. İlk orta ve lise öğrenimini Tutak'ta tamamladı. 2014 yılında evlenen Öztürk, doksanlı yıllarda yaşanan olaylar ve siyasi baskılardan dolayı eğitimini sonlandırmak zorunda kaldı. Babası Kemal Öztürk'ün vefatından sonra artan baskılar yanlızlaşan ve tutsaklaşan aile sorumluluğunu üstlendi. Dokuz kardeşin en küçüğü olan Öztürk, çiftçilikle uğraşmaktaydı. 2014 yılı belediye seçimderinde HDP'nin doğudaki ismi ile Demokratik Bölgeler Partisi'nden katıldığı seçimlerde belediye başkanı seçildi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İlidi Ailesinin Acı Günü

Cumaçay Eşrafından Nesim İlidi’nin Eşi, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Hasan İlidi’nin yengesi, Cumaçay bölgesi …