Ana Sayfa / GÜNDEM / Tuba Işın KOAH hastası baba ve oğlunu ziyaret etti

Tuba Işın KOAH hastası baba ve oğlunu ziyaret etti

Tuba Işın KOAH hastası baba ve oğlunu ziyaret etti

Ağrı Valisi Musa Işın’ın eşi Tuba Işın, Kazım Karabekir Mahallesinde ikamet eden Yıldız ailesini ziyaret etti.

KOAH Hastası olan Ali Yıldız ile oğlu Mahmut Yıldız’ı evlerinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulunan Tuba Işın, ailenin sorunlarını dinledi.

Baba-oğul hastalıktan dolayı ciddi sıkıntılar geçirdiklerini belirten Mahmut Yıldız, babasının günün büyük bir bölümünde oksijen tüpüne bağlı olarak yaşadığını, kendi hastalığının da yüzde 90’a ulaştığını aktardı.

Devletin kendilerine her türlü desteği sağladığını belirten Yıldız, “babam ve ben engelli maaşı alıyoruz. Evde bakım maaşı ve diğer yardımlardan da yararlanıyoruz. Allah devletimizden razı olsun. Ancak oksijen tüpü masrafını karşılayamıyoruz. Elektrikli bir solunum cihazı olursa bizim için daha faydalı olacak” diye konuştu.

Devletin her konuda vatandaşının yanında olduğunu kaydeden Tuba Işın, “çok şükür devletimiz sosyal bir devlet. Siz de devletimiz tarafından size yapılan yardımları dile getirdiniz. Bizim de Sayın Valimizle burada yapmaya çalıştığımız, vatandaşlarla bire bir görüşmek, onların gelmelerini beklemeden kendilerine gitmek ve devletimizin sağladığı bu hizmetleri size ulaştırmaktır. Allah size şifa versin. İnşallah elektrikli solunum cihazı konusunda da sizlere yardımcı olacağız” şeklinde konuştu.

Yıldız ailesi ile uzun süre sohbet eden Tuba Işın, çocuklarla yakında ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi.

.

[metaslider id=2970]

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İLİMİZDE DOMATES HASADI YAPILDI

İlimiz Merkez Yazılı Köyü’nde Erol ŞAHİN’e ait domates tarlasında İl Müdürü Kenan ENGİN’in de katılımıyla …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.