Ana Sayfa / GÜNDEM / Taşlıçay’da Terör Operasyonu

Taşlıçay’da Terör Operasyonu

İlimiz Taşlıçay ilçesinde PKK/KCK terör örgütü faaliyetleri çerçevesinde oluşturulan Milis/İşbirlikçi yapı içerisinde faaliyet yürüten şüphelilerin deşifre edilmesine yönelik İl Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar neticesinde 01 Aralık 2015 günü sabah saatlerinde İl Jandarma Komutanlığımız ile koordileni olarak şüphelilerin yakalanabilmeleri amacıyla planlı operasyon düzenlenmiştir.
Yapılan operasyonlar neticesinde, M.T., M.A.B., Y.A. ve F.A. isimli 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Operasyonlarda birçok örgütsel içerikli dergi, kitap ve doküman ele geçirilmiştir.
Yakalanan 4 şüphelinin Emniyetteki işlemleri tamamlanarak adli mercilere sevki sağlanmıştır. Şüphelilerden M.T. “Terör Örgütüne Üye Olmak” suçundan mahkemece tutuklanmıştır.
M.A.B. isimli şüpheli adli kontrol kararıyla, Y.A. ve F.A. isimli şüpheliler ise ifadelerinin ardından mahkemece serbest bırakılmıştır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.,
Ağrı Valiliği

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ),  “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı düzenlendi. AİÇÜ Kültür ve …