Ana Sayfa / GÜNDEM / Taşlıçay H. Nurali Turan Meslek Yüksekokulu Açıldı.

Taşlıçay H. Nurali Turan Meslek Yüksekokulu Açıldı.

Taşlıçaylı İş adamı Adalet Turan'ın Yaptırdığı Taşlıçay H. Nurali Turan Meslek Yüksekokulu Açıldı. Açılış Törenine Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Ağrı Valisi Musa Işın, Ağrı Ak Parti Milletvekili Cesim Gökçe, Ağrı Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak,   Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü İrfan Aslan,  Ak Parti Genel Merkez Sivil Top Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Ekrem Çelebi, Ak Parti İl Başkanı Kemal Atmaca, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Latif Birgül, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Alim Aktaş, İlçe Belediye Başkanları, Öğretim Görevlileri, Öğrenci ve Çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış Törenine yoğun program dolayısıyla katılamayan ancak telgraf yoluyla mesajlarını ileten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Turan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Adalet Turan " Çok değerli katılımcılar, bu anlamlı güne açılışımıza teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum hoşgeldiniz diyorum. Bu organizasyonda emeği geçen herkese minnettarım. Allah Bereketinizi bol etsin.Bir konuya değinmeden geçemeyeceğim, benim çok değerli Hacı Ahmet Turan ağabeyimi huzurlarınızda yürekten kutluyorum. kendisine saygılarımı sunuyorum. Bu okulun başlangıcından bitimine kadar en çok onun emeği geçmiştir. Bu işte emeği geçen herkesten Allah razı olsun."dedi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü İrfan Aslan Konuşmasında "  Böyle mutlu bir günde sizleri aramızda görmekten gurur duyuyoruz. Bir ülkenin kalkınmışlık düzeyi eğitim seviyesiyle iletişim ve ulaşım seviyesiyle anlaşılır. Ağrı'mız 2008'de üniversitesiyle ders vermeye başladı. Yaklaşık 400 akademisyen 15 bin civarında öğrencisiyle eğitim öğretime devam etmektedir. Üniversitenin bu düzeye gelmesinde başta İbrahim Çeçen Bey olmak üzere diğer iş adamlarımızada yürekten şükranlarımızı sunuyoruz. Allah Hepsinden razı olsun. Bugün Açılışını yaptığımız okulumuzun 9 bölümden oluşmaktadır. 210 öğrenci burada Eğitim görmektedir. Bu sayı git gide artacaktır. Ağrı'nın diğer ilçelerindede eğitim düzeyi git gide artmaktadır ve gelişmektedir. Sözlerimi bitirmeden tekrardan burada emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Değerli Ağrı ve Taşlıçay halkına yürekten şükranlarımı sunuyorum."dedi.

 

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem " Sayın Bakanımızın telgrafı okundu ancak sayın bakanımız buraya gelmemizi bizzat istedi. Birde onun selamlarını benim iletmemi istedi. Her birinize selamlarını muhabbetlerini iletmek üzerimize borç, sayın bakanımızın selamlarını iletmiş olduk. Sizlerle daha içten duygularımla konuşmak istiyorum. Hayırsever iş adamlarımıza minnetimizi sunuyoruz. Adalet bey Allah herkese bunları nasip etmiyor. Sizden daha güçlü firmalarda olabilir ama Allah onlara bu duyguyu vermediği için bu zevki yaşayamıyor. Bu konudaki birlik beraberliğimizi korumamız lazım. Hepinize saygılar sunuyorum hayırlı olsun diyorum." diye konuştu.

 

Konuşmalarını yapmak üzere  gelen Ağrı Valisi Musa Işın konuşmalarında " Çok mutluluk verici bir günde birlikteyiz.Hayırlı bir iş, bir eğitim kurumunu İnşallah burada hizmete açıyoruz. Bu eğitim kurumunun Taşlıçay ilçemize Ağrı'mıza Hayırlı ve uğurlu olmasını cenabı Allah'tan temenni ediyorum. Burada çok değerli iş adamlarımız çok büyük fedakarlıkta bulunuyorlar.  Rektörümüzünde çok büyük bir payı var burada kurucu rektör olarak 8 yıldır hizmet ediyor. Maddi veya manevi kim ne yapabiliyorsa onlardan istirham ediyorum. Buraya refakat eden herkesin ayağına sağlık. Hayırlara vesile olsun diyorum." diye konuştu.

 

Konuşmalarını yapmak üzere gelen Ak Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe Konuşmalarında " Kıymetli iş adamımız Adalet Turan beyin doğduğu topraklara vefa borcunu ödemek üzere bugün Taşlıçay ilçesine bu güzel eseri açmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Memleketimize katkıda bulunmuş eserler bırakmış tüm iş adamlarımıza huzurlarınızda Teşekkür Ediyorum. Vefat edenlerede Allah'tan rahmet diliyorum. Bu eserin bu ülkeden kazanılmasının iki nedeni var. Birincisi siyasi istikrar ikincisi ekonomik istikrardır.  Türkiye'de siyasi ve ekonomik istikrar olduğu sürece devlet millet işbirliği ile daha çok yatırım ve hizmetler olacaktır. Ekonomik ve iktisadi manipulasyonlarla siyasete dizayn verilen günler geride kalmıştır Ak Parti iktidarı ile birlikte. O kurdukları kara düzen yıkıldı ve birdahada ayağı kalkmayacaktır. Bu ülkenin gerçek sahipleri ürettiği ve ürettiğinin hakkını alan yeni bir denklem ve düzen kurmuştur. Birde ekonomik ve finansal yönü vardır. Şöyle bir hafızamızı tazeleyelim, geçmişte 25 tane banka batırıldı. Bir gecede 17.4 katrilyon  yan şirketlere aktarıldı. Bu milletin cebinden 50 milyar dolar para çıkardılar. Bu milletin cebinden para çıkartıp yolsuzluk yaptılar. Artık Türkiye'de o günler geride kaldı. Artık bankalar batmıyor. Ak Parti İktidarı zamanında hiçbir banka batmamıştır.  Dolayısıyla bu Ak Partinin bereketidir.  Türkiye'nin her tarafında böyle tesisler yapılıyor. Ağrı'mızdada yapılmaya devam ediyor. Ak Parti Yıllardır Hizmet siyaseti yapıyor.  Birileri kaos kriz siyaseti yapıyor ama milletimiz her dönemde bunlara gereken dersi sandıkta veriyor. Ak Parti'yi tek başına iktidar ediyor. Biz ilimizde üniversite kurulacağını hayal bile edemezdik. Ak Parti İktidarıyla birlikte buda gerçekleşti. İlimizde eğitim alanında çok büyük mesafeler katedildi, Yapılan işler ortada. Bu yıl ki programla birlikte 650 km sıcak asfalta kavuşacağız.Türkiye'deki il özel idareleri arasında en genç araç filosu Ağrı'dadır. Herkese Teşekkür Ederim."diye konuştu.

 

DSC05186DSC05181 DSC05178DSC05174

 

DSC05233 DSC05232DSC05229 DSC05221 DSC05220 DSC05219 DSC05223DSC05221 DSC05220

 

DSC05211 DSC05212 DSC05213 DSC05214 DSC05215

DSC05202

 

 

 

DSC05207 DSC05206 DSC05204

 

DSC05201 DSC05197 DSC05192 DSC05191DSC05187

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …