Ana Sayfa / GÜNDEM / Tarım il Müdürlüğü Tarafından Yapılan Okullarda Yeterli ve Dengeli Beslenme Eğitimleri Devam Ediyor

Tarım il Müdürlüğü Tarafından Yapılan Okullarda Yeterli ve Dengeli Beslenme Eğitimleri Devam Ediyor

Tarım il Müdürlüğü Tarafından Yapılan Okullarda Yeterli ve Dengeli Beslenme Eğitim Programı kapsamında ilkokul çocuklarına; tüm besin gruplarının tüketilmesi alışkanlığının kazandırılması, yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanması amacıyla yeterli ve dengeli beslenme konulu eğitimler devam ediyor.

Yapılan Eğitim hakkında açıklamada bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan ENGİN; yeterli ve sağlıklı beslenmemin önemine değinerek, "beslenme açlık duygusunu bastırmak, karın doyurmak değildir. Beslenme; sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin öğelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda almak için bilinçli yapılması gereken bir davranıştır" dedi.

 Söz konusu eğitim İl MüdürlüğüGıda ve Yem Şubesi Personelleri tarafından Hürriyet İlk Öğretim Okulu 4. sınıf öğrencilerine verildi. Eğitimin ardından yeterli ve dengeli beslenmeyi teşvik amaçlı elma dağıtıldı.

İl Müdürlüğü; sağlıklı gelecek nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak için okullarda yeterli ve dengeli beslenme konulu eğitimler düzenlemeye devam edecektir.

 

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Belediyesi önünde işçiler bayram sevinci yaşadı

Ağrı Belediyesi’nde çalışan işçiler, Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın maaşlarına yaptığı bin liralık zammı duyunca, belediye …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.