Ana Sayfa / GÜNDEM / Tarım İl Müdürlüğü Eğitim Programları Devam Ediyor

Tarım İl Müdürlüğü Eğitim Programları Devam Ediyor

Tarım İl Müdürlüğü Eğitim Programları Devam Ediyor.

Tarım İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan Eğitim Programı olumsuz hava şartlarına rağmen İl, İlçe ve Köylerde teknik personel tarafından yapılan çalışmalar ile devam ediyor.

Kurum Şube Müdürleri ve teknik personeli tarafından bütün çiftçi ve üreticilere, köy okulları, köy kahvehaneleri, çiftçilerimizin hanelerinde ve köy camilerinde eğitimler ve bilgilendirmeler yapılmaya devam edilmektedir.

İl Müdürlüğüne bağlı Şube Müdürlükleri tarafından; İlimiz merkeze bağlı Yukarı Küpkıran, Eliaçık, Ahmetbey, Murathan, Ozanlar, Kumlugeçit, Bezirhane, Taştekne, Aşağı Kent, Orta Kent, Başkent Köyleri; Doğubeyazıt İlçesi Telçeker Köyü, Köyü ve Hamur İlçesisine bağlı Adımova köyü çiftçilerine eğitim verildi. Yapılan eğitimlerde; Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü tarafından Yukarı Küpkıran Köyü çiftçilerine 2017 yılında Bitkisel üretim ve hayvansal üretim konularında verilecek olan desteklemeler ile 2017 yılı TARSİM uygulamaları hakkında eğitim verildi. Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından; Eliaçık ve Taştekne köyü Çiftçilerine Organik tarım, toprak işlem, toprak analizi ve desteklemeler ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Tarımsal Alt Yapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğü personeli tarafından; İl ve İlçe merkezlerine bağlı birçok köyde; toplulaştırma, sulama projeleri, tarımsal kaynaklı Nitrat kirliliğine karşı suların korunması konulu eğitimler verildi. Kırsal Kalkınma Şube Müdürlüğü Personeli tarfından; Doğubeyazıt İlçesine bağlı köylerde; Kooperatifçilik ile ilgili genel bilgi ve borç yapılandırmaları, bireysel sulama sistemleri, ve %50 hibeli desteklemeler hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından; Aşağı kent, Ortakent ve Başkent köylerinde hayvan hastalıkları, aşılama, küpeleme ve bu aşamalarda karşılaşılabilecek sorunlar hakkında bilgilendirme yapıldı.

Yapılan eğitim programları ilgili açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan ENGİN; 2017 yılının kış sezonunda eğitim seferberliği ilan ettiklerini, bütün şubelerimizin konularıyla ilgili olarak merkeze bağlı 106 köyde eğitim hizmeti vereceğini, bu eğitimlerin yeri geldiğinde köy okulu, yeri geldiğinde taziye evleri ve yeri geldiğinde, camiler olacağını belirtti.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AĞRI BELEDİYESİ KAR ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

Ağrı Belediyesi etkili olan kar yağışının ardından şehir merkezi ve mahallelerde kar çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. …