Ana Sayfa / GÜNDEM / Tarihi sarayın kapıları “iftar” için açıldı

Tarihi sarayın kapıları “iftar” için açıldı

Osmanlı döneminin görkemli yapılarından İshak Paşa Sarayı’nda tarihle iç içe iftar yapmanın mutluluğunu yaşadı.
Doğubayazıt Belediyesi tarafından gerçekleştirilen programdan saatler önce iftar alanını dolduran vatandaşlar, ecdat yadigarı İshak Paşa Sarayı’nda oruç açtı.
Belediye Başkanvekili Kaymakam Ulaş Akhan, programda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en önemli kültürel değerlerinden biri olan İshak Paşa Sarayı’nda birlik beraberlik içinde iftar yapmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.
İnegöl Belediyesi ile düzenledikleri kardeşlik iftarında yaklaşık 3 bin kişinin aynı sofrayı paylaştığını anımsatan Akhan, “Şimdi de ülkemizin en önemli kültürel değerlerinden ve mimari eserlerinden biri olan İshak Paşa Sarayı’nda sizlerle beraber oruç açmanın gururunu yaşıyoruz. Şu kısa zaman içinde birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek çalışmalara imza atarak, kültürel ve tarihi değerlerimizi tekrar vatandaşlarımızla buluşturduk. İlçemiz artık herkesin gıpta ile baktığı bir şehir oldu. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin inşallah.” diye konuştu.
Programa, Akhan’ın yanı sıra Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut, Doğubayazıt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir, Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Efe, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Ergül, Şoförler Odası Başkanı Fatih Tanrıkulu, sivil toplum kuruluşu üyeleri, kanaat önderleri ve vatandaşlar katıldı.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İLİMİZDE DOMATES HASADI YAPILDI

İlimiz Merkez Yazılı Köyü’nde Erol ŞAHİN’e ait domates tarlasında İl Müdürü Kenan ENGİN’in de katılımıyla …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.