“Sürü Yönetimi Elemanı Benim” Projesi Kapsamında Kurs Düzenlendi

“Sürü Yönetimi Elemanı Benim” Projesi Kapsamında Kurs Düzenlendi

ABONE OL
29 Kasım 2016 09:39
“Sürü Yönetimi Elemanı Benim” Projesi Kapsamında Kurs Düzenlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca küçükbaş hayvanların sevk ve idaresine yönelik düzenlenen "Sürü Yönetimi Elemanı Benim" Projesi kapsamındaki yılın ilk altı aylık döneminde İl merkezi ve İlçelerimizde toplam 131 kişinin katıldığı eğitim yapıldı.

Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından 07-25 Kasım 2016 tarihleri arasında İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilen kursa 24 kişi katıldı. 15 gün süren kursta kursiyerlere teorik ve uygulamalı olarak toplam 120 saat eğitim verildi.

Kursiyerlere verilecek eğitim ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan ENGİN; doğayı ve çevreyi koruma noktasında çobanlara büyük görev düştüğünü belirterek, "kursiyerlere verilen eğitimle koyun ağılı ve keçi barınağı kurabilme, koyun ve keçi ırkını seçebilme, küçükbaş hayvanları besleme ve bakımını yapabilme, çoğaltabilme, bulaşıcı ve yetiştirme hastalıklarına karşı koruyabilme bu hastalıklarla mücadele edebilme, biyogüvenlik uygulamalarına hakim olma, sağım yapabilme yeteneği kazandırma ve kırsal alanda Sürü Yönetim Elemanlığını daha cazibeli bir meslek haline getirmektedir" dedi.

İl ve İlçe Müdürlüklerinde gerçekleşecek olan "Sürü Yönetimi Elemanı Benim" kursu sonunda düzenlenecek olan sınavda başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı sertifika verilecektir.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r
Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi