Ana Sayfa / GÜNDEM / Siyasi parti ve STK’lardan Darbeye Karşı Tepki Sürüyor.

Siyasi parti ve STK’lardan Darbeye Karşı Tepki Sürüyor.

Siyasi parti ve STK'lardan Darbeye Karşı Tepki Sürüyor.

Ağrı'da darbe girişimine karşı siyasi parti yöneticileri ve sivil toplum kuruluşları basın açıklaması yaptı. 

Merkez Camii yanından toplanan kalabalık Abide Meydanı'na yürüdü. Meydanda vatandaşlara su ve kek dağıtıldı. Darbe karşıtı sloganların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posteri önünde fotoğraf çektirildi. 

Kurulan standın üzerine çıkan siyasi parti yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri sırayla konuşmalarını gerçekleştirdi. AK Parti Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca, "İlk darbe girişimini ekranlarda gördüğüm zaman korktum ve dedim ki ne zaman başkomutan ekranlara çıkacak diye beklerken yarım saat sonra ekranlara çıkan başkomutan, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 3G bağlantısıyla bütün Türkiye'yi ayağa kaldırmıştır. Yüreklerimize su serpmiştir. Allah bu insana zeval vermesin. 
Şunu iyi bilin değerli Ağrılılar, biz bu adamın kaderiyiz bu adam da bizim. Bu meydanlara bu kadar insanı toplamak kolay değil, bakın mini eteklisi de geldi, çarşaflısı da geldi. Top sakallısı da geldi sünnet sakallısı da. Bu millet 15 Temmuz gecesi tek yürek ve tek bilek oldu.
Bu milletin hepsi topyekün iman ehlidir. Ağrı halkını özellikle Ağrı'da ilk gün 10 bin insanın bir araya gelmesi büyük bir sevinçtir. Bu darbe girişiminde sivil halkımız büyük bir çaba göstermiştir. Aynı zamanda polis ekiplerimiz de çok büyük iş yapmıştır. Allah hepsinden razı olsun. Bu vatan kolay kazanılmadı, artık bu dava uğrunda kan dökülen can dökülen bir dava oldu. Davamız bize mubarek olsun. Vatan uğruna ölmek kadar şerefli bir ölüm varmıdır." dedi.

Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şubesi Temsilcisi Süleyman Gümüşer ise "Bizler 1980 askeri darbesinin 28 Şubat postmodern darbesinin izlerini yüzümüzde taşıyan bir kuşağız. Gençler sizlere darbe nedir anlatmakta zorlanıyorduk. Siz gününüzü gün etme noktasında dün bu gerçekle yüz yüze geldiniz. Bizim sizlere özgürlüklerimizi, haklarımızı devamlı mahrum bırakan bu anlayışı anlatmakta yetersizken 15 Temmuz 2016'da sizler bizlere mücadelenin nasıl olduğunu gösterdiniz. Sizler o Filistin ruhunu tankların altına yatarak o canilere o hainlere gösterdiniz. Bu ülkenin gençliği biz buradayız diyerek tankların üzerine çıkıp bizler burada olacağız dediniz. Sizleri cani gönülden kutluyorum." ifadelerini kullandı.

 

DSCF0194 IMG_20160717_182448853 DSCF0191 CnlBDypXEAAkTMbIMG_20160717_184024496 IMG_20160717_185754000 DSCF0167 DSCF0169DSCF0172 DSCF0175 DSCF0178 DSCF0185 DSCF0190

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Milli Eğitim Müdürü Tekin’den AK Parti Ağrı İl Başkanı Özyolcu’ya ziyaret

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, AK Parti Ağrı İl Başkanı Halil Özyolcu’ya …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.