Ana Sayfa / GÜNDEM / Şeyh Süleyman El-Kanusturi Hz. Yoğun Bakımda

Şeyh Süleyman El-Kanusturi Hz. Yoğun Bakımda

Ağrı’nın önde gelen zatlarından olan Şeyh Süleyman El-Kanusturi Hz. Yoğun Bakım’da müşahade altına alınmıştır. Rahatsızlığından dolayı uzun süredir hastanede yatan Şeyh Süleyman Hz. Yoğun bakımda tedavi altına alınmıştır.

Şeyh Süleyman El-Kanustri Hazretleri Kimdir ?

1936 Yılında Ağrı’nın Merkezi Köylerinden Kanusturide dünyaya gelmiştir.Mezhep yönünden hazreti Muhammed Mustafa (a.s.a) Ashabından islamın eşsiz komutanlarından Seyfullah lakablı Halid Bin Velid Hz. Soyundan olan Muhammed efendi ve kudret hanımının 6 Çocukları olarak gelmişlerdir. İkisi kız Beşi Erkek olmak üzere 7 kardeştirler. Şeyh Süleyman Hz Kız kardeşlerinin isimleri; Perişan ve Cemile Erkek Kardeşlerinin isimleri; Tahit,Maruf,Fakih Hüseyin ve Şeyh Süleyman Hazretleri İslamın fütühat Döneminde Halid bin Velid (r.h) Hazretlerinin oğulları Allah (c.c) in Dinini yaymak için irana hicret etmişlerdir. İrana yerleşip dini islamyete Hizmet etmişleridir. Öyleki Hısamı Şeyhleri Olarak ümmetin rehberinde bulunmuşlardır. Sonra yine hicret Allah için Dünya adına ne varsa terk etmek Allah adına susamıs ufuklara rahmet yagmuru olarak çağıldamak Yeni durak yeni menzil IĞDIR Yine nur ışık saçılmakta Yine ümmete rehberlik sürmekte Son bir hicret daha kapıyı çalmıştır. Bügünki İkamet etikleri AĞRI’nın Balkaynak (Kanusturi) Köyüne Hicret Etmişlerdir. Dedeleri Amma Mela (Molla Ömer) Osmanlı Alimlerindedir.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

 Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın Acı günü

Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın babası  muhterem Hacı Selahattin AYDIN Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün …