Ana Sayfa / GÜNDEM / Sevgi Baydar Akgün AK Parti’den Ağrı Milletvekilli Aday Adaylığına başvurdu

Sevgi Baydar Akgün AK Parti’den Ağrı Milletvekilli Aday Adaylığına başvurdu

24 Haziran Genel Seçimleri için AK Parti Ağrı Aday adaylığı başvuruları gün geçtikçe artıyor. Tutak’ın sevilen simalarından olan Sevgi Baydar Akgün AK Parti’den Ağrı Milletvekilli Aday Adaylığına başvurdu.

Sevgi Baydar Kimdir ? 

1974 yılında Ağrı’nın Tutak ilçesinde doğdu.

Öğretmen bir Anne Babanın 4 çocuğundan ilkidir.
İlkokulu Sakarya’da,Ortaokul ve Lise 1.sınıfı Tutak Lisesi’nde okudu. Liseyi Ankara’da tamamladı.
1996 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü’nden mezun oldu.
1998-2002 yılları arasında Gazi Üniversitesitesi bünyesinde Akademisyen olarak çalıştı. 2007 yılında aynı Üniversitede Yönetim Bilimleri Yüksek Lisansını tamamladı. ‘Yönetim Etiği’ konulu tezinin yanı sıra, yönetim etiği ve Avrupa Birliği’nde STK’lar konulu yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır.

2002-2012 yılları arasında bilhassa Kıbrıs başta olmak üzere Güney Kafkasya konularında Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda mesai verdi. Izleyen yıllarda Ekonomi Bakanlığı bünyesinde farklı görevlerde bulundu.

2016 yılında Şirin Ilçesi Tutak’a yaptığı ziyaret hayatında bir dönüm noktası oldu ve Şairlik ile taçlanan hayatı,yöredeki gençler ve hemşehrileri ile izleyen senede ‘halk sohbetleri’ ve ‘söyleşiler’le farkındalık yarattı.

Tutak Belediye’sinin resmi davetlisi olarak memleketine yaptığı bu ziyarette; gençlere..’hayal etmekten korkmayın ve bu yolda asla yılmayın’ mesajı verdi.
Nitekim, hukuk sevdası nedeniyle aynı yıllarda üniversite hayatına başladı.

Evli ve 1 çocuk Annesi olan Sevgi BAYDAR AKGÜN, 28 Nisan 2018 tarihinde AK Parti’den Ağrı Milletvekilli Aday Adaylığına başvurmuş bulunmaktadır.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

 Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın Acı günü

Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın babası  muhterem Hacı Selahattin AYDIN Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün …