Ana Sayfa / GÜNDEM / SERKA Yönetim Kurulu Kars’ta toplandı

SERKA Yönetim Kurulu Kars’ta toplandı

Serhat Kalkınma Ajansı 67.Yönetim Kurulu Toplantısı, Ardahan Valisi Mustafa Masatlı başkanlığında Kars’ta yapıldı.

Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) Kars’taki hizmet binasında yapılan 67.Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Ardahan Valisi Mustafa Masatlı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı öncesi gazetecilere konuşan Vali Masatlı, “Bu toplantımızda turizm destekleme ve yatırımlarla ilgili kararlar alacağız. Yaklaşık 5 milyon TL’yi aşkın parayı özel teşebbüsümüze mali destek olarak vereceğiz. İnşallah bu verilen destek, müracaat eden ve projeleri başarıyla ilk kontrolden geçen insanlarımıza hayırlı olur. Başta dört ilimiz olmak üzere tüm ülkemize bu tür destek ve yatırımların hayırlara vesile olacağını temenni ediyorum” dedi.

Daha sonra basına kapalı devam eden toplantıda, Ajansın mali destek programlarının ön inceleme, teknik ve mali değerlendirme ile bütçe revizyonu çalışmaları tamamlanan projeleri ele alındı. Toplantıda, Turizm Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (TURDES) kapsamında 15 adet projenin desteklenmesine ve 2019 yılı Fizibilite Destek Programı kapsamında alınan 2 adet proje başvurusunun da kabul edilmesine karar verildi. SERKA’nın vereceği 5 milyon TL ve projelerin eş finansmanıyla birlikte bölgede yaklaşık 10 milyon TL tutarında yatırım gerçekleştirilecek.

Toplantıya, Kars Valisi Türker Öksüz, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ardahan, Iğdır ve Kars Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile SERKA Genel Sekreteri Oktay Güven katıldı.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı’da Uyuşturucu ve Dolandırıcı Operasyonu

BASIN BÜLTENİ   Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce İl Merkezinde uyuşturucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir