Ana Sayfa / GÜNDEM / SERKA, Varşova Fuarı’nda Serhat illerini tanıttı

SERKA, Varşova Fuarı’nda Serhat illerini tanıttı

SERKA, Varşova Fuarı’nda Serhat illerini tanıttı

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Polonya’nın başkenti Varşova’da bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Uluslararası Varşova Turizm Fuarı’na katılarak bölge illerini tanıttı.

Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars’ta faaliyet yürüten SERKA, Polonya’da düzenlenen Turizm Fuarı’nda bölge illerinin tarihi ve turistik değerlerini tanıttı. Başkent Varşova’da düzenlenen 23.Uluslararası TT Warsaw Turizm Fuarı’na 50’den fazla ülke katıldı. Filistin, Varşova Fuarı’na onur konuğu olarak katılırken, ülkelerin turizm şirketleri, tur operatörleri, Kültür ve Turizm Bakanlıkları temsilcileri, sanayi ve ticaret odaları, sigorta firmaları ve organizasyon firmaları da fuarda stant açtı. Serhat Kalkınma Ajansı da Yönetim Kurulu Başkanı Ardahan Valisi Ahmet Deniz başkanlığında, Başkan Vekili Iğdır Valisi Davut Haner, kurul üyeleri Ağrı Valisi Musa Işın, Kars Valisi Günay Özdemir, SERKA Genel Sekreteri Hüsnü Kapu ve iki personel olmak üzere yedi kişilik bir heyetle katıldı. SERKA personeli üç gün süren fuarda, Sarıkamış Kayak Merkezi, Ani Antik Kenti, İshak Paşa Sarayı, Ağrı Dağı, Nuh’un Gemisi, Çıldır Gölü ile Ejder Kervansarayı’na ait broşür ve tanıtım kitaplarını dağıtarak, dört ilin tarihi ve turistik değerlerini tanıttı. Varşova’daki turizm ve seyahat acenteleriyle görüşen SERKA uzmanları, bölge illerinin zengin bir turizm potansiyeline sahip olduğunu ifade etti.

Polonyalıların büyük ilgi gösterdiği SERKA standını, Türkiye’nin Varşova Büyükelçisi Yusuf Ziya Özcan da ziyaret etti. Stantta ikram edilen Kars kaşarının tadına bakan Özcan, bölge illerinin çok önemli değerlere sahip olduğunu vurguladı ve bu değerlerin korunması gerektiğini söyledi. Fuarın ardından Özcan, SERKA heyetini büyükelçilik konutunda akşam yemeğinde ağırladı.

foto-2

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

 Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın Acı günü

Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın babası  muhterem Hacı Selahattin AYDIN Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün …