Ana Sayfa / GÜNDEM / SERKA, 15.3 milyon TL hibe desteği verecek

SERKA, 15.3 milyon TL hibe desteği verecek

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), bu yıl içerisinde teklife çıktığı üç mali destek programı kapsamında başarılı bulunan 59 projeye 15.3 milyon TL hibe desteği sağlayacak. SERKA Genel Sekreteri Hüsnü Kapu, eşfinansmanla birlikte bölge illerinde yaklaşık 28 milyonluk bir yatırımın yapılacağını söyledi.

Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinde faaliyet yürüten SERKA’nın 2016 yılında teklif çağrısına çıktığı üç mali destek programı sonuçlandı. Dört ilden başvuruda bulunan 175 projeden 59’u başarılı bulundu. Mali Destek Programlarının sonuçlarını SERKA’nın Kars’taki hizmet binasında düzenlediği basın toplantısıyla duyuran Genel Sekreter Hüsnü Kapu, 2016 yılı içerisinde çok önemli projelerin hayata geçirileceğini söyledi. Hibe desteği için başvuruların Mart ayında sona erdiğini hatırlatan Kapu, “2016 yılı proje teklif çağrısı kapsamında, İktisadi Gelişme Mali Destek Programında 58, Örnek Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerinin Geliştirilmesi Mali Destek Programında 55 ve Kentsel Altyapıya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında da 62 adet olmak üzere Bölge genelinde toplam 175 adet proje başvurusu yapılmıştır” dedi.

Kapu, projelerin bağımsız değerlendiriciler tarafından değerlendirildiğini ifade ederek şunları söyledi: “İktisadi Gelişme Mali Destek Programı kapsamında 16 adet, Örnek Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında 26 adet ve Kentsel Altyapıya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında ise 17 adet projenin asil olarak desteklenmesine Yönetim Kurulumuzda oybirliği ile karar verilmiştir.”

Kapu, 2016 yılı proje teklif çağrısı kapsamında Ajans tarafından sağlanacak destek tutarının toplam 15,3 Milyon TL olarak gerçekleşmesini öngördüklerini belirterek, “Desteklenecek olan toplam 59 adet proje kapsamında Bölgede yaklaşık 28,3 Milyon TL tutarında yatırım gerçekleşecektir” diye konuştu.

SERKA Program Yönetim Birimi Başkanı Oktay Güven de, üç mali destek programı kapsamında başvuruda bulunan projelerden Ağrı’dan 9, Ardahan’dan 9, Iğdır’dan 19 ve Kars’tan da 22 olmak üzere toplam 59 projenin Ajans tarafından destekleneceğini söyledi.

 

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu 23 Nisan dolayısıyla bir mesajı yayınladı

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’nun 23 Nisan mesajında şöyle dedi Tüm çocukların 23 Nisan …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.