Ana Sayfa / GÜNDEM / Saim Alpaslan; Her Tacir, İran’lı Turist İçin Tedbir Almalı

Saim Alpaslan; Her Tacir, İran’lı Turist İçin Tedbir Almalı

Saim Alpaslan; Her Tacir, İran’lı Turist İçin Tedbir Almalı

Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Saim Alpaslan, Ağrı Valiliğinin İran ile işbirliği çalışmalarını desteklediklerini söyleyerek, bu konuda Ticaret Odası olarak çalışmalara katkı sunacaklarını dile getirdi.

Tacirlere uyarıda bulunan Alpaslan; “ Sayın Valimizin girişimleri ile İran üzerinden ilimize turistlerin gelmesi için çalışmalar başlatıldı. Bizde oda olarak yakın zaman içerisinde İran özelinde bir danışma ofisi kuracağız. Bu ofiste İran ile ticaret konusunda alınacak tedbirleri konuşacak, tacirimize İran ile ticaretin resmi yollarını anlatacağız. Ancak her esnafımızın tabela konusunda eksikliği var.Şehir olarak Farsça tabela çalışması yapmamız gerekiyor. Tüm esnaflarımızdan ricamız Türkçe’nin yanında Farsça tabelalarda asarak işyerlerine, camlarına assınlar. Eğer ki biz İran’lı turist pastasından pay almak istiyorsak bunu ivedi bir şekilde halletmemiz gerekiyor. Otellerimiz ve giyim sektörü başa olmak üzere herkesin katkısına ihtiyacımız var.” dedi.

Ağrı Alışveriş Festivali ile ilgilide çalışmalar başlattıklarını söyleyen Alpaslan” Ağrı Alışveriş Festivali adında bir festival çalışmasının startını verdik. Kısa süre içerisinde bunu kamuoyu ile paylaşacağız. Tacirlerimizle ortak belirlenen bir günde bu festivali yaparak gerek İran, gerekse çevre illerin Ağrı’dan indirimli bir şekilde yararlanmasını sağlayacağız. Civar illerde bunun örnekleri var. Bu örnekleri inceliyoruz. “dedi

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan Açıkladı ” Türkiye’nin en ucuz ekmek fiyatı Ağrıda

Başkan Sayan Açıkladı. Türkiye’nin en ucuz ekmek fiyatı Ağrı’da   Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan …