Ana Sayfa / GÜNDEM / Rektör Prof. Dr. İrfan Aslan’dan Öğretmenler Günü Mesajı
AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. İRFAN ASLAN, KENTTE GÖREV YAPAN ULUSAL VE YEREL MEDYA MENSUPLARI İLE İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ. (AHMET YILMAZ/AĞRI-İHA)

Rektör Prof. Dr. İrfan Aslan’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen; öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Bu açıdan düşünüldüğünde bedeli hiçbir maddî karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın, çok özel, çok yüce ve onurlu bir görevdir.
                                                              
Millî, manevî, insanî, ahlâkî ve kültürel değerlerimizi içtenlikle benimseyen, geliştiren ve koruyan, ailesini, vatanını ve milletini gönülden severek yüceltmek için sürekli çaba harcayan öğretmenlerimiz, yaşadıkları zorluklara rağmen özverili çalışmalarıyla, toplumumuzu münevver hâle getirebilmek için var güçleriyle çalışmaktadırlar.
 
Yurdun dört bir köşesinde fedakârca görev yapan öğretmenlerimiz, çocuklarımızın zihinlerini ve gönüllerini aydınlatmakta, ülkemizi bilgi çağının öncüsü yapma mücadelesi vermektedirler. Yarınlarımızı emânet edeceğimiz sevgili evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirmeleri için gayret eden saygıdeğer öğretmenlerimizin daha iyi şartlarda görev yapmaları en büyük arzumuzdur. Eğitime yapılan her türlü yatırımın aynı zamanda ülkemizin geleceğine yapıldığına olan inancımla, bu konuda atılan adımlara destek olmanın hepimizin görevi olduğu kanaatindeyim.
 
En zor şartlarda bile ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, geleceğimizin mimarı olan, ilimizde ve ülkemizin çeşitli yerlerinde görev yapan, saygın kişilikleriyle yüreğimizde yaşattığımız tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor bütün öğrenci ve öğretmenlerimize sağlık başarı ve mutluluklar diliyorum.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’dan Basın Açıklaması