Ana Sayfa / GÜNDEM / Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un Kurban Bayramı Mesajı

Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un Kurban Bayramı Mesajı

Bir Kurban Bayramı’nı daha, hep birlikte huzur ve güven içinde karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar; toplumsal birliği sağlayan, değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı dostluk ve kardeşlik duygularının ve hislerinin güçlendiği, sevgi ve saygının geliştiği çok özel günlerdir.
Bayram vesilesiyle, herkesin birbirini sevmesinin ve anlamasının, değerlerine saygı göstermesinin önemini bir kez daha vurgulamakta yarar görüyorum. Ülkemize sahip çıkmak, en önemli sorumluluğumuzdur. Ülkemizin geleceği için ön yargılardan kurtularak, toplumumuzu birleştiren unsurların, müşterek noktalarımızın öne çıkarılması gerekmektedir. Çünkü vatan her şeydir ve vatansız millet olmaz.
Bayramlar esasen, sosyal dayanışmayı artıran bir geleneğe de sahiptir. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin çok değerli mensuplarının bayram günlerinin ruhuna uygun şekilde hareket ederek, yardımlaşma ve dayanışma duygularını bir gönül seferberliğine dönüştüreceklerine inancım tamdır.
Bu duygularla, Kurban Bayramı’nın bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini diliyor,  başta üniversitemizin akademik, idari personeli ve sevgili öğrencilerimiz olmak üzere, Ağrılı vatandaşlarımızın ve bütün İslâm Âleminin mübarek Kurban Bayramını kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …