Ana Sayfa / GÜNDEM / Rektör Karabulut’tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Rektör Karabulut’tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. yıldönümünü gururla ve sevinçle kutluyoruz. Millet olarak verdiğimiz Kurtuluş Mücadelesi’nin ardından Cumhuriyetin kuruluşu dünya tarihinde eşi benzeri olmayan bir başarı, milletimiz için de en önemli dönüm noktalarından biridir.

Cumhuriyet,  Aziz Milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyetimiz mânâ ve gücünü, Milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir imanla gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseri olmasından almaktadır. İnsanlık tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz bir ortak iradeyle var olma mücadelelerine çok nadir şahit olmuştur.

Bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan Cumhuriyet misakının temelini, ülkesine sadakatle bağlı tüm yurttaşların eşitliği ve özgürlüğü fikri oluşturmaktadır.

Milletimiz sevinçte ve kederde, ortak kader anlayışına sahip çıkmıştır ve bundan sonrada bu şekilde olmaya devam edecektir. Cumhuriyet, milletimizin doğulusuyla, batılısıyla, kuzeylisiyle, güneylisiyle kadın-erkek, yaşlı-genç demeden, kan ve gözyaşlarıyla yazdığı eşsiz bir destandır.

1919’da çok zor şartlarda başlattığımız Kurtuluş Savaşımızı, 1923’te nasıl yeni devletimizin kuruluşunu ilan ederek taçlandırdıysak, bugün karşılaştığımız “dâhilî ve haricî bedhahların” çıkardığı çok çeşitli sıkıntıları da, inşallah, 2023 hedeflerimize ulaşarak geride bırakacağız.

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyor; ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ederek; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kızılay Giyim Mağazası Açıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile Türk Kızılayı Genel Başkanlığı’nın ortak girişimiyle, öğrencilerin farklı giyim …